Jakie są oznaki tego,że las zasypia zimą?opisz wygląd lasu,odpowiadając na danie pytania.(Zimowy czas)
*Jak wyglądają zimą drzewa i krzewy?("referacik" ma mieć co najmiej 4 zdania i wstęp,rozwinięcie i zakończenie)
*Gdzie przebywają zimą leśne zwierzęta?("referacik" ma mieć co naj miej 4 zdania i wstęp,rozwinięcie i zakończenie)

3

Odpowiedzi

2010-01-18T16:21:30+01:00
Z miłą chęcią, a więc:


Las, przepiękny krajobraz drzew i zwierząt leśnych. Według mnie najpiękniejszy jest zimą.Las w tej porze roku wygląda po prostu przepięknie jest cicho i spokojnie, kiedy to łyse, bezlistne drzewa pokrywają się śnieżnym puchem. Na ziemi leży śnieżne futro jakby z lisa polarnego. Nie ma żadnych owoców, zielonych listków. Wszystko jest tak jakby przyroda zasnęła. Nawet zwierzaki, które w jesień robiły zapasy na zimę, zasnęły. Jeż pod śniegiem sobie śpi, wiewiórka z górą orzeszków zasnęła w norce, niedźwiedź w wielkiej jamie już głośno chrapie. Nie widać żadnego jeziora, stawu ani rzeki płynącej przez las. Wszystko pokryte jest lodem.
34 4 34
2010-01-18T16:24:46+01:00
Zimolas
Dzięki przymrozkowi i puszystemu śnieżkowi zimą las jest najpiękniejszy .
Na drzewach bogatych w dużo gałęzi jest także dużo śniegu . Dzięki mrozowi śnieg na drzewach i krzewach się utrzymuje , gdyby nie on śnieżek dawno by już stopniał . Drzewa i krzewy wyglądają co najmniej jak w bajce . Niestety przez zimę a szczególnie przez niską temperaturę zwierzęta są bardzo poszkodowane . Przez wiosnę zbierają zapasy i chowają je w swoich podziemnych domkach . Niestety niektóre zwierzęta nie mogą przeżyć zimy .
Ach , piękny jest krajobraz zimą szkoda tylko że nie z korzyścią dla biednych zwierzątek ...
13 4 13
2010-01-18T20:25:57+01:00
* Zimą drzewa i krzewy gubią swoje liście, zostają im same gałęzie. Zazwyczaj są one pokryte śniegiem, który na nie spada. Zwierzęta przez to, że drzewa gubią swoje liście niekiedy nie mają miejsca do mieszkania (np. ptaki, które kryły się wśród gałęzi). Drzewa gubią liście stopniowo, nie od razu.

* Leśne zwierzęta zimą są dokarmiane przez leśników lub innych ludzi. Niektóre zasypiają w sen zimowy, w swoich norkach. Zimą w lesie nie ma tyle zwierząt ile jest w wiosnę, ponieważ jest im zimno.
19 4 19