Poproś swoich rodziców, aby pomogli ci odczytac dwa razy w odstępie 2 dni wskazania licznika energii elektrycznej zużytej w twoim mieszkaniu. Na podstawie tych odczytów oblicz wartość zużytej w ciągu 2 dni energii elektrycznej i jej koszt. Oszacuj koszt zużytej energii w waszym mieszkaniu w ciągu 1 miesiąca.

1

Odpowiedzi

2010-01-18T17:02:24+01:00
Podany odczyt na licznik (miernik) zużytej energii elektrycznej pokazuje wartość w [kWh]- w kilowatogodzinach. płacimy za energię elektryczną czyli pracę wykonaną przez prąd elektryczny a nie za jego moc.
odczyt dwu dniowy niech pomogą odczytać ci rodzice: np. sprawdz stan licznika przed pójściem do szkoły, zapisz a następnie sprawdz odczyt dwa dni pózniej o godzinie ósmej rano. odejmij otrzymane wartości i pomnóż przez cenę jednego [kWh], podaną na rachunku za energię elektryczną. prawdopodobnie jest to cena około 0,4 zł. pomnóż tę różnicę [kWh] a otrzymasz wartość ceny jaką trzeba zapłacić za zużytą energię elektryczną. przemyśl czy warto oszczędzać energię elektryczną i patrząc się na moc urządzeń elektrycznych w domu, określ jak ekonomicznie należy z nich kożystać