Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-29T12:15:06+02:00
1. Giuseppe Garibaldi uznawany jest za ojca zjednoczenia Włoch. Marynarz i rewolucjonista, w młodości był świadkiem walk i starań o niepodległość państw Ameryki Południowej. Do dzieła zjednoczenia Włoch przyłączył się w okresie Wiosny Ludów. Stanął na czele czerwonych koszul, a w następnych latach na czele marszu tysiąca. Zabiegał, by Rzym stał się stolicą zjednoczonych Włoch, wbrew papiestwu.

2.Otto von Bismarck, kanclerz Prus został kanclerzem zjednoczonych Niemiec. Ten okres przyniósł także intensyfikację polityki prześladowań Polaków zmuszonych do życia w państwie Pruskim w wyniku agresywnej polityki Prus, które zagarnęły Polskie ziemie. Dotychczasowa dyskryminacja uległa rozszerzeniu i przybrała na sile, szczególnie ze względu na to iż polską ludność Bismarck uważał za jedno z największych zagrożeń dla Niemiec.
14 4 14
2009-09-29T12:17:34+02:00

Giuseppe Garibaldi byl uznawany za ojca zjednoczenia Wloch.
Do dzieła zjednoczenia Włoch przyłączył się w okresie Wiosny Ludów. Stanął na czele czerwonych koszul, a w następnych latach na czele marszu tysiąca. Zabiegał, by Rzym stał się stolicą zjednoczonych Włoch, wbrew papiestwu
9 2 9