Odpowiedzi

2010-01-18T17:21:37+01:00
Przyjaźń jest to więź pomiędzy ludźmi, którzy darzą się sympatią, mają wspólne zainteresowania, tematy do rozmów.
W przyjaźni najważniejsze jest zaufanie, należy ufać drugiej osobie, której można powierzyć każdy sekret. W tak silnej więzi nie powinno być plotkowania na drugą osobę, powinno być szanowanie, uczciwość oraz szczerość.
Często, nie jest tak jak być powinno a przyczyną tego jest najczęściej głęboka zazdrość wywołana u drugiej osoby.
Aby było tak jak być powinno czyli uczciwie oraz szczerze w przyjaźni, zawsze należy być szczerym wobec swojego przyjaciela. Powinno się mu powiedzieć o tym, co nas boli czy o innych sprawach!
2010-01-18T17:24:18+01:00
Dzisiejsze pojęcie przyjaźni różni się od tego sprzed kilkudziesięciu lat. Obecnie mało jest ludzi ,k którzy rzeczywiście się ze sobą przyjaźnią, czyli potrafią się szanować, dążyć do wzajemnego dobra, nie dokuczać sobie, mieć do siebie zaufanie. Często też jako przyjaźń określa się współżycie seksualne, co jest błędem.
Przyjaźń to szacunek dla drugiej osoby, zaufanie. Prawdziwy przyjaciel potrafi słuchać nie tylko mówić, w razie potrzeby po prostu jest. Jeżeli więź ta jest prawdziwa człowiek nie musi niczego udawać.
Obecnie pomieszały się pewne wartości. Media faworyzują obraz ludzi wyzwolonych. Młodzi jednego dnia są przyjaciółmi a drugiego się nienawidzą.
Wiele pojęć straciło swoją wartość.
Aby to naprawić każdy musi zacząć od siebie.
Jeżeli mówi, że ma przyjaciela niech dba o niego jak o kogoś naprawdę bliskiego a nie tylko osobę która przynosi korzyści.
Często też powinno się zastanowić, czy człowiek którego chcemy nazwać tym zaszczytnym mianem rzeczywiscie na nie zasłuzyl.
2010-01-18T17:38:31+01:00
Przyjazn jest to dzielenie się swoimi przezyciami, troskami ,kłopotami z osoba nam zaufaną .Doradzanie i słuchanie drugiego człwieka.Przyjazń powinna byc szczera, odpowiedzialna ,ponieważ przyjazniąc sie z kimś bierze się za niego odpowiedzialność.W wielu przypadka brak jest zrozumienia oraz szczerości z powodu braku zaufania.Aby tak nie było trzeba duzo rozmowy i troche wiecej otwarcia na drugiego człowieka :)