Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T17:26:02+01:00
Hej Kasiu chciałam ci powiedzieć , że czytałam wspaniała książkę "Anie z Zielonego Wzgórza" zainteresowała mnie. chciałabym abyś polubiła książki. Można się z nich wiele nauczyć . Ponieważ nie można cały czas siedzieć przed komputerem lub telewizorem ,bo jest to niezdrowe. Wiele książek jest bardzo pouczających, ciekawych lub bardzo zabawnych. Więcej dowiesz się czytają książkę niż niż oglądając film. jest to sposób spędzenia wolnego czasu. Książki opowiadają o życiu zwykłych ludzi lub o niezwykłych, pozaziemskich istotach. Niektóre powieści które mają powyżej 200 stron można przeczytać przez 2 dni ponieważ są takie interesujące i ciekawe. Ja jestem fanką książek. jest to coś innego niż komputer.
2010-01-18T23:11:58+01:00
18.01.2010r.

Drogi Adamie

Na wstępie chcę Cię serdecznie pozdrowić. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze. Piszę, bo chcę Ci pokazać, jak wspaniałe może być czytanie książek.

Przeczytałam kiedyś wspaniałą książkę pt. "Cień wiatru", na którą natknęłam się zupełnie przypadkiem w księgarni, gdzie akurat kupowałam podręczniki. Od razu spodobała mi się ta książka. Nawet jej okładka zachęcała do czytania. Natchnęło mnie to do kupienia jej. Kiedy ją przeczytałam, poszłam do biblioteki po inne książki tego autora. Potem byli inni autorzy, inne książki. To jest wspaniała wprost przygoda. Wyobraź sobie- jesteś zmęczony, zrezygnowany i sięgasz po książkę, a gdy się w nią zgłębisz znajdujesz się w zupełnie innym miejscu i czasie. Możesz być na dzikim zachodzie, w kosmosie, możesz analizować zawiłe problemy filozoficzne, a czasem po prostu się pośmiać. Poza tym czytanie uczy nas kreatywnego myślenia, pobudza naszą wyobraźnię, a nawet ćwiczy pamięć. Dzięki temu lepiej piszemy, popełniamy mniej błędów, a nawet lepiej mówimy, gdyż mamy większe bogactwo językowe.

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do czytania książek. Myślę, że niedługo sam zrozumiesz, jakie to wspaniałe uczucie wziąć książkę do ręki i nagle zapomnieć o troskach dnia codziennego.


Pisałam samodzielnie. Mam nadzieję, że się przyda:D