Odpowiedzi

2010-01-18T17:57:49+01:00
Z tego co wiem, to letnie wakacje zaczynają sie tam z początkiem lipca i trwaja do konca sierpnia... kiedys zdarzalo sie, ze rok szkolny zaczynal sie w polowie sierpnia ale chyba obecnie nie stosuje sie juz tego. Prawda jest, ze dzieci maja 3 dni wolne jest to weekend plus sroda, ale tez nie zawsze np w liceach mlodziez chodzi do szkoly w srode ale zostaje tam do południa, a nie jak zawsze do 16.30

W podstawówce jeszcze kilka lat temu był system chodzenia codziennie do ok.16, w środy wcale i w sobotę do południa. Jednak była głosowana ustawa o wycofaniu tejże soboty. Niestety nie wiem, czy przeszła.
W gimnazjum w soboty się nie chodzi do szkoły, w środy - do południa, a w resztę dni normalnie (do godziny 16-17).
Zaś w liceum środa się przedłuża i od poniedziałku do piątku lekcje trwają cały dzień.
Spotkałam się z takich schematem, ale możliwe, że w różnych szkołach jest to różnie rozwiązane ;)

Początek roku mają zawsze na początku września (w tym roku wypada im trzeciego), co do zakończenia - różnie. Najczęściej przełom czerwca i lipca, 3eme z powodu testów gimnazjalnych kończy lekcje wcześniej (średnio tydzień albo kilka dni wolnych przed testami, później 2-3 dni na testy, które i tak są jakiś czas przed oficjalnym zakończeniem). Podobnie jest z klasą maturalną. Zresztą liceum ma zazwyczaj trochę wcześniej zakończenie. W tym roku szkolnym większość licealistów skończyło lekcje w tym samym tygodniu, co my.

Poza tym wszystkie mają dużo ferii w ciągu roku szkolnego, każde Boże Narodzenie, Wielkanoc itp to dwa tygodnie wolnego ;)