Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T18:08:21+01:00
List biskupów Polskich na niedziele św. rodziny w 2009 roku był o Miłości miłości ludzkiej do drugiego. człowieka jak i do Jezusa Chrystusa. W liście biskupi zawarli informacje 1 akapit :Objawienie Miłości ma imię i twarz: Jezus Chrystus mowa jest o tym ze "Kto kocha, ten nie kryje się ze swoją miłością." W liście biskupi proszą byśmy byli świadkami miłości i sznaowali innych wokoł siebie .
2 akapit Bądźcie świadkami Miłości w rodzinie!
Mówi ze mammy miłością świadczyc też w rodzinie. mamy kochac sie nawzajem , pomagać sobie oraz wspierac w trudnych momentach. Ukazuje nam tez prawde o tym ze coraz wiecej rodzin bierze rozwód i krzywdza tym dzieci jak i siebie. List mówi ze powinniśmy chronić i pielegnować miłość w rodzinach.
3. Bądźcie świadkami Miłości w życiu społecznym!
W tym kawałku jest mowa rówienież o świadczeniu miłości w szkole , pracy jak i środowiskach w których przebywamy i się wychowujemy.
4. Eucharystia szkołą i źródłem Miłości
Akapit ten mówi ze Eucharystia uczy nas jak czerpać Miłość , ponieważ podczas każdej Eucharysti bóg przemienia sie dla swojego ludu co jest żródłem jego miłości do Wszytskich ludzi.
5. Narzeczeni, bądźcie świadkami Miłości!
Biskupi zwracaja sie też do narzyczonych którzy pragnał zawrzec zwiazki małżeńskie ze powinni myslec o ich miłości i ze powinni byc pewni swojej decyzji o zawarciu małżeństwa aby nie prowadziło to do czestszych rozwodów.