Odpowiedzi

2010-01-19T16:38:55+01:00
Jednym z głównych bohaterów „Zemsty” jest Cześnik Maciej Raptusiewicz. jego nazwisko pochodzi od słowa ,,raptus'' czyli człowiek gwałtowny, wybuchowy. jest to człowiek w średnim wieku, stary kawaler.
cześnik jest otyły ,wysoki i ma bardzo donośny głos. raptusiewicz jest mało inteligentny. z trudem wyraża swoje uczucia słowami jak i na piśmie. jego ulubionym powiedzeniem jest ,,mocium panie''.
cześnik posiada jak każdy człowiek wady. jest on jako sąsiad kłótliwy, uparty, który za wszelką cenę chce dokuczyć sąsiadowi. cześnik jest osobą dynamiczną, działa bez zastanowienia, np. wtedy gdy dowiedział się o naprawie muru granicznego przez Rejenta. zaczął działać pochopnie zamiast porozmawiać z sąsiadem. w rezultacie czego sytuacja obróciła się przeciw niemu.
mimo wielu wad ma też swoje zalety. bardzo dobrze włada szpadą. dla ojczyzny potrafi zrobić wszystko nawet oddać życie. jest gościnny i nieśmiały w stosunku do kobiet. potrafi uszanować czyjąś decyzję oraz puścić wszystkie kłótnie w niepamięć.
moim zdaniem trudno określić, czy Cześnik jest postacią pozytywną, czy negatywną. posiada zarówno wady jak i zalety. wydaje mi się jednak, że jest osobą sympatyczniejszą niż Rejent, ponieważ nie kryje w sobie tyle tajemniczości i zawsze mówi to, co myśli.
:)