Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-18T17:45:12+01:00
Uważam że jest to dobry wybór. Kara śmierci powinna być zniesiona także w wielu innych krajach których jeszcze jest.
Żaden człowiek nie zasługuje na coś takiego nawet taki który popełnił straszną zbrodnię. Śmierć za śmierć to nie jest prawdziwa kara, ale myślę że sądy i więzienia chociaż w małym stopniu oddają to co zrobił tamten człowiek. Pomyślmy też o katach, którzy muszą zabijać tych ludzi. Czy oni chcą zabić ? Dla kogo to naprawdę jest kara? I czy robiąc takie rzeczy nie postępujemy jak wojenni przestępcy? Spróbujmy sami odpowiedzieć.
Mam nadzieje że władzę w innych państwach przejrzą na oczy i zobaczą prawdziwe oblicze kar śmierci.Mam nadzieje że choć trochę pomogłem a jeżeli tak zaznacz jako najlepsze ;)
3 2 3
2010-01-18T17:46:54+01:00
Mam umiarkowane zdanie na ten temat. Z jednej strony każdy człowiek zasługuje na życie i nikt nie może mu go odbierać oprócz Boga, a z drugiej strony patrząc ze strony poszkodowanego chciałbym, żeby mężczyzna, który np. zgwałcił i zabił moją żonę nie żył. Patrząc obiektywnie kara śmierci powinna być wprowadzona, ale nie może byc dawana za błache sprawy, ale za prawdziwe przestępstwa (kilkakrotne zabójstwo).
2 5 2