Wykorzystaj 12 wyrazów z zestawu i ułuż zabawne dyktando < 10 - 11 zdań > Lub rymowankę ; ]] .

Otoo tee wyrazy ;

Kłaść , drzemka , narzekać , potrzeba , znużony , porządek , kanclerz , sekretarz , twarz , ścieżka , podnuże , wzgórze , krzewy , mierzyć , przebiec , należeć , małżonka , rzucać , życzenie , krążek , zarłok , pierorzki , wstążka , choryzont , żadko , towarzysz , żec , żetelnie , ujrzeć ; ]]


Pilnee na jutroo ; /
Dziękii ; ** .

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T19:24:49+01:00
Kanclerz ciągle narzeka na sekretarza, mimo iż on żetelnie wykonuje swoją pracę. Może jest to spowodowane tym, że jest on znużony, może dlatego, że jego małżonka rzadko z nim rozmawia. Jedynym towarzyszem dni, jest jego pies, który ciągle urządza sobie drzemki. Kładze się na kanapie, i znużony codziennym życiem śpi. Gdy idą ścieżką na spacer, widząc krzewy, wzgórza, podziwiając horyzont, jego pies, który jest okropnym żarłokiem, chce wracać do domu. Wyraz twarzy kanclerza, pokazuje jasno, że życzy on sobie, ujrzeć porządek w domu. Postanowił na początek,posprzątać rzeczy, należące do swojej małżonki. Wstążki rzucił do kosza, bieliznę natomiast kładł, na półce. Gdy skończył, ujrzał bałagan jaki panuje w ogrodzie. Natychmiast przebiegł, do ogrodu. Zaczął rzucać pierzoki, przycinać krzewy. Ścieżka była już całkowicie sprzątnięta. Kanclerz widząc to, postanowił,że resztę dnia, wykorzysta na drzemkę .

Haha. Nic innego nie wpada mi do głowy, sory :)
2010-01-18T19:25:21+01:00
Często warto kłaść się w ciągu dnia do łóżka. Taka drzemka niezwykle odżywia nasz organizm i nie narzekamy już tak często. Można wręcz powiedzieć że takie czynności są konieczną potrzebą gdy jesteśmy znużeni. Jednakże nie każdy kanclerz lub sekretarz może sobie na to pozwolić - muszą oni dbać oni o porządek, swe małżonki i towarzyszy. Dlatego też często ich twarz jest smutna, lecz oni także mają swój sposób na odpoczynek, a mianowicie spacer ścieżką u podnóża wzgórz porosłych krzewami. Często lubią oni idąc powoli mierzyć różne odległości które chcą przebiec. Należą oni rzadko do rzucających palenie, bo to jest ich życzenie. Spożywają wtedy specjalne krążki antynikotynowe, niczym żarłoki pożerające pierożki. Rzadko zdarza się jednak by oni rzetelnie wykonywali te czynności, gdyż za bardzo lubią wstążki które można by żec często możemy ujrzeć na horyzoncie.
1 1 1