Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T19:28:41+01:00
1szpilkowe-rodzaj wiecznie zielonych drzew z rodziny sosnowatych (Pinaceae), który obejmuje około 35 gatunków. Występuje na obszarach chłodnych i umiarkowanych półkuli północnej.
2szpilkowe-bejmuje kilkanaście gatunków występujących na obszarach umiarkowanych i chłodnych półkuli północnej.
W Polsce modrzew występuje w Tatrach, gdzie lokalnie tworzy górną granicę lasu (modrzew europejski – Larix decidua subsp. decidua) oraz na stanowiskach w części środkowej i południowo-wschodniej
3szpilkowe-gatunek drzewa iglastego z rodziny sosnowatych. Sosna limba występuje na obszarze Alp, Tatr i Karpat Wschodnich na terenie państw: Austria, Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Szwajcaria, Ukraina, Włochy. Drzewo iglaste, wolno rosnące. Może osiągnąć wiek do 500 lat.
4szpilkowe-rodzaj zimozielonych drzew z rodziny sosnowatych obejmujący blisko 50 gatunków, które występują na półkuli północnej.Igły spłaszczone, u podstawy przewężone i skręcone. Osadzone one są na stopkach. Igły posiadają dwa paski na spodniej stronie.
5szpilkowe-rodzaj roślin iglastych należący do rodziny cyprysowatych. Liczy 50-76 gatunków, z których w Polsce w warunkach naturalnych występują 2.
6szpilkowe-glaste krzewy lub niewielkie drzewa mające ulistnienie zimotrwałe w postaci miękkich, płaskich, ciemnozielonych, od spodu jaśniejszych – igieł. Drewno jest ciężkie, twarde, o kolorze czerwonobrunatnym i z tych względów poszukiwane jako surowiec snycerski i meblarski.
7miłorzębowe-drzewa z pokaźnym pniem i koroną, liścmi o blaszkach w kształcie wachlarza z dychotomiczną nerwacją. Mają ruchliwe plemniki.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-01-18T19:29:57+01:00
1.Rodzaj wiecznie zielonych drzew z rodziny sosnowatych , który obejmuje około 35 gatunków. Występuje na obszarach chłodnych i umiarkowanych półkuli północne.
2.Rodzaj drzew z rodziny sosnowatych, który obejmuje kilkanaście gatunków występujących na obszarach umiarkowanych i chłodnych półkuli północnej.
W Polsce modrzew występuje w Tatrach, gdzie lokalnie tworzy górną granicę lasu (modrzew europejski – Larix decidua subsp. decidua) oraz na stanowiskach w części środkowej i południowo-wschodniej.
3. Gatunek drzewa iglastego z rodziny sosnowatych. Sosna limba występuje na obszarze Alp, Tatr i Karpat Wschodnich na terenie państw: Austria, Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Szwajcaria, Ukraina, Włochy. Drzewo iglaste, wolno rosnące. Może osiągnąć wiek do 500 lat.
4.Rodzaj zimozielonych drzew z rodziny sosnowatych obejmujący blisko 50 gatunków, które występują na półkuli północnej.
5.Rodzaj roślin iglastych należący do rodziny cyprysowatych. Liczy 50-76 gatunków, z których w Polsce w warunkach naturalnych występują 2.
6.Rodzaj roślin z rodziny cisowatych , których przedstawiciele występują w Europie, Azji, północnozachodniej Afryce oraz Ameryce Północnej. Niektóre gatunki rośliny są śmiertelnie trujące. Gatunkiem typowym jest Taxus baccata L.
7.Miłorząb to najstarsze reliktowe i endemiczne drzewo kuli ziemskiej. Nazywane jest często "żywą skamieliną". W tłumaczeniu z języka japońskiego gin - oznacza srebrny, a kyo - morela. W Chinach, Japonii, Korei jest uznawany za święte drzewo, które sadzi się wokół świątyń taoistycznych, buddyjskich oraz shintoistycznych.
1 1 1