Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T01:34:13+01:00Religa Zbigniew (ur. 1938-), polski kardiochirurg, polityk. Studia w Akademii Medycznej w Warszawie.
W latach 70. i 80. odbywał staże naukowe w USA, opracował własną metodę operacji pacjentów cierpiących na hipoplazmie lewej komory serca. W 1985 jako pierwszy w Polsce przeprowadził udaną transplantację (przeszczepianie) serca.. Współ konstruktor sztucznego serca. W 2001 przeprowadził pierwszy w Polsce zabieg wstrzyknięcia do serca preparatu powodującego powstawanie nowych naczyń krwionośnych.

Edmund Obiala - polski architekt, projektant i budowniczy stadionu olimpijskiego w Sydney. Z powodzeniem startuje w międzynarodowych konkursach projektowych i wykonawczych.Waldemar Marszalek - wielokrotny mistrz świata i Europy w sportach motorowych. Wspaniały projektant i konstruktor silników i łodzi.Janusz Centka - wielokrotny mistrz świata i Europy w lotnictwie. Lotnik i konstruktor samolotowy.Janusz Kozłowski - archeolog. Pracownik naukowy Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego,od 1982 r. profesor, od 1991 r. członek licznych międzynarodowych organizacji archeologicznych, doktor honoris causa uniwersytetu w Bordeaux.

.

Leon Lukaszewicz - informatyk.Profesor Instytutu Matematyki PAN. Twórca pierwszych polskich komputerów: ARR (1954), XYZ (1958). Autor wielu języków kodowania i systemów oprogramowania.

Tylko tyle znajlazłam:)
Pozdrawiam
37 4 37