Odpowiedzi

2010-01-18T19:39:51+01:00
Główną bohaterką książki "Tajemniczy Ogród" jest 8-letnia dziewczynka Mary Lennox.
Ponieważ we wczesnym dzieciństwie bohaterka straciła ojca, a matka była zbyt zajęta sobą, by opiekować się małą Mary, dziewczynka była uzależniona od swojej opiekunki i reszty hinduskiej służby, którzy pozwalali jej na wszystko i wypełniali każdy jej rozkaz. Kiedy wszyscy, nawet opiekunka Ayah zmarli za cholerę dziewczynka wyjechała do swojego wuja.
Dopiero tam naprawdę ukazało się, jak nieznośnym dzieckiem jest Mary. Cały czas marudziła i złościła się. Nie umiała wykonać nawet najprostszej czynności bez pomocy swojej nowej opiekunki Marty. Obrażała się na wszystko, wybrzydzała kuchnię... Dopiero kiedy zaczęła więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, kiedy poznała Dicka i Colin, kiedy zaprzyjaźniła si z gilem i starym ogrodnikiem, kiedy odkryła tajemniczy ogród wszystko się zmieniło. Z małej kapryśnicy powstała uśmiechnięta dziewczynka. Skóra Mary zrobiła się mniej żółta, włosy stały się gęstsze ,nabrała apetytu i przytyła trochę.
Z jednej strony podziwiam tą małą niesforną dziewczynkę. Nie każdy umiałby się tak zmienić. Jednak przy pomocy takich osób jak Marta, Dick czy Colin, napewno byłoby to dużo łatwiejsze.
5 3 5