Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-04-06T17:50:56+02:00
"Mały Książe"

Według mnie książka "Mały Książe" jest skierowana zarówno do dzieci jak i do dorosłych. Powinna zadowolić wszystkie grupy wiekowe, jak i najmłodsze, jak i te najstarsze.
Jest to książka, która może nas wiele nauczyć. Nauczyć jak patrzeć na rzeczy z innej, lepszej strony. Jednak do zrozumienia tej książki potrzebna jest również "inteligencja". Niełatwo jest po pierwszym razie przeczytania od razu wszystko pojąć. Nad każdym zdaniem trzeba się po kolei zastanowić, zawsze pomyśleć. Bo w tej książce każde zdanie ma sens. Trzeba tylko go odnaleźć i zrozumieć.
I właśnie z tym zrozumieniem najmłodsi czytelnicy mogą mieć problem. Dlatego uważam, że ta książka jest skierowana do osób w wieku od 13 lat, ponieważ osoby młodsze mogą mieć problemy ze zrozumieniem. Jednak nie mogą tez tego czytać najstarsze osoby. Nie polecam. Zresztą jak sam autor książki pisze "A żadna osoba dorosła nie pojmie nigdy, że to ma tak wielkie znaczenie!". To są końcowe słowa książki. Chodzi o to, że osoba dorosła nie ma tak rozwiniętej fantazji i wyobraźni jak dziecko.
1 5 1