Prosze o opisanie przebiegu wydazen z malego ksiecia u:
latarnik
oraz geograf
ale o opisanie osobno takie na pol kartki jedno co sie dzialo w tych spotkaniach tych ludzi z malym ksieciem prosze daje swoje wszytkie pk na jutro tzn dzis musze to miec!!!! prosze

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T18:38:02+01:00
Latarnik- Jedną z wielu planet jakie odwiedził Mały Książę, należała do Latarnika. Była ona bardzo niewielka i praktycznie co kilka minut wschodziło słońce. Znajdowała się na niej tylko latarnik i człowiek, który ją zapalał. Gdy Mały Książę podszedł do niego i przywitał się, ten odpowiedział spokojnie. Ciekawski chłopiec spytał co robi mężczyzna. Ten odrzekł, że dawno temu jego król/pan kazał mu zapalać lampę, gdy zachodziłosłońce i gasić, gdy wschodzi. Ludzie opuścili jednak jego planetę, a nikt nie kazał mu przestać. Wyrażał swój ból i zmęczenie ciągłą czynnością. Mały Książę, poradził mu i opuszczając jego planetę uznał, że to co robi Latarnik jest pożyteczne, ponieważ piękne.

Geograf- Ostatnią (chyba) planetą na jaką przybył chłopiec była Geografa. Siedział on przy biurku, przeglądając mapy i notując coś w księdze. Gdy chłopiec spytał się, co robi, ten stwierdził, że robi mapę swojej planety. Mały Książę zdziwił się, gdy poproszono go, aby powiedział mu o będących tu potokach, ukształtowaniu i kierunku wiatru. Dla chłopca ważniejsze okazały się kwiaty i zadał pytanie, dlaczego właśnie o rośliny, nie pyta go mężczyzna. Ten uświadomił mu, że są one nietrwałe. To dało dużo do myślenia Księciu i sprowadziło smutek na jego duszę.

Pozdrawiam ^^