Napisz, z którym stwierdzeniem się zgadzasz, i uzasadnij swój wybór.(minimum 60 słów).
A.Paparazzi mają każde prawo by fotografować sławy. Sławy są osobami publicznymi i ludzie chcą wiedzieć o ich prywatnym życiu.
B.Paparazzi nie mają prawa fotografować sławy. Sławy mają swoje prywatne życie i nie wypada rujnować kogoś prywatności.

Potrzene mi to jest tak jakby na wczoraj :p i prosze o sensowne odpowiedzi bo to musze jeszcze przetłumaczyć na ang. w formie mówki.

3

Odpowiedzi

2010-01-18T23:17:11+01:00
Moim zdaniem w jednej i w drugiej wypowiedzi jest racja . Paparazzi mogą fotografować sławy jeżeli ludzie wyrażą na to zgodę i nie ma innego realnego wytłumaczenia na to .Na pewno któryś człowiek z wielu na to pozwoli by fotografować sławę trzeba po prostu ich zrozumieć a nie ciągle tylko na nich nadawać oni robią to co lubią.
2010-01-18T23:22:30+01:00
Paparazzi to balast,który jest często ciężarem trudnym do udźwignięcia,nawet przez największe sławy.Każdy z nas ma prawo do odrobiny prywatności,a oni wchodzą w ich życie dosłownie "z butami".Gotowi są nawet podjęcia próby wejścia do ich sypialni,wykorzystując do tego nawet czasem głupi pretekst.
Jestem ciekawa,jak oni by zareagowali na wtargnięcie w ich życie "takich hien,zapewne wpadliby w nieopanowany gniew,a intruzów wyrzuciliby za drzwi.
Moja racja jest po stronie sław,niech mają te chwile w domowym zaciszu,niech będą tylko ich,tak by nikt nie zakłócał ich spokoju.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T23:24:56+01:00
Zgadzam się ze stwierdzeniem że paparazzi nie mają prawa fotografować sławy.Sławy mają swoje prywatne życie i nie wypada rujnować kogoś prywatności.ludzie sławni dają koncerty, piszą książki,grają w filmach,robią to po to aby urozmaicić nam życie i dzieki temu zarobić,to jest ich pracą.Należy rozgraniczyć dwie sprawy,pracę jako artysta oraz życie prywatne.Jeśli gwiazda wystepuje publicznie czyli pracuje każdy ma prawo zrobić jej zdjęcie ,bo wystepuje dla ludzi ,którzy są jej fanami,robienie w tym momencie zdjęć jest wliczone w bycie sławnym,jest to atrybutem sławy.Ale niedopuszczalne jest fotografowanie gwiazdy w jej życiu prywatnym,gdy jest 'po służbie' ona wtedy jak każdy inny człowiek chce odpocząć i pragnie prywatności.nie życzy sobie na pewno aby cały świat znał jej najskrytsze sekrety,lub aby zdjęcia jej wraz z członkami rodziny umieszczane były w gazetach.
1 5 1