Odpowiedzi

2010-01-19T09:46:33+01:00
1. napisać list
2. zaadresować kopertę
3. na poczcie wypełnić formularz
4. nadać list do okienka pocztowego.
5. odebrać potwierdzenie nadania przesyłki.

Rower.

1. sprawdzić stan techniczny(hamulce, ogumienie)
2.Przeprowadzić smarowanie (smarem) rowera
3. wymienić zużyte części.
4. poodkręcać śruby.
107 2 107
2010-01-19T09:47:25+01:00
Nadawca pisze list, wkłada go do koperty i adresuje, czyli pisze na kopercie imię i nazwisko lub nazwę adresata oraz oznacza miejsce, gdzie list ma być dostarczony.

2. Nadawca kupuje znaczek i nakleja go na kopertę uiszczając w ten sposób opłatę za doręczenie listu (możliwe jest również opłacenie przesyłki w okienku pocztowym, znaczek może być wówczas zastąpiony pieczątką z nazwą placówki nadawczej i napisem Taxe perçue (opłata pobrana).

3. Nadawca wrzuca list do skrzynki pocztowej lub oddaje go do rąk pracownika urzędu pocztowego. Osoby niepełnosprawne w całym kraju oraz wszyscy mieszkańcy terenów wiejskich mogą również nadawać listy wręczając je listonoszowi.

4. Nadawcze skrzynki pocztowe podlegają planowemu opróżnianiu przynajmniej raz dziennie (teoretycznie po 15.00, ale skrzynki we wsiach – w porach chodu listonosza) i przynajmniej pięć razy w tygodniu. Nadawcze skrzynki pocztowe typu miejskiego (bez okienka na żeton) są opróżniane przez służby ekspedycyjne Poczty Polskiej. Nadawcze skrzynki pocztowe typu wiejskiego (z okienkiem na wymienny żeton z nazwą dnia najbliższego wyjmowania listów) są opróżniane przez listonoszy podczas bieżącej obsługi rejonu doręczeń. Podczas opróżnienia takiej skrzynki listonosz ma obowiązek wymienić włożony żeton na nowy, z nazwą kolejnego dnia, w którym skrzynka będzie opróżniona. Listy z opróżnień są przekazywane do opracowania przez rozdzielaczy, a następnie po przesortowaniu są z nich tworzone wiązanki listowe, które trafiają do worków pocztowych kierowanych do odsyłek do poszczególnych węzłów pocztowych.

5. Listy są segregowane w oparciu o kody pocztowe i adres przeznaczenia.

6. List w końcu trafia do placówki oddawczej obsługującej dany rejon doręczeń lub do punktu kontaktowego, w którym listonosz obsługujący dany rejon zaopatruje się w korespondencję.

7. Listonosz doręcza list do adresata lub pozostawia go w skrzynce oddawczej umieszczonej na drzwiach mieszkania lub innym miejscu


Rower Do sezonu :
smarowac lancuch olejami do smarowania lancuchow, zadnymi tam WD-40, ten srodek jest do czyszczenia i doskonalym odrdzewiaczem tez niezlym jest, smarem najgorszym z mozliwych.

wszelkie lozyska traktowac smarem stalym np. towotem, lancuszek ja traktuje Vexolem zielonym (moze nie najtansza alternatywa ale porzadna), opakowanie za 25zl mam juz drugi rok a smaruje co ok 100-300km, po kropelce na ogniwo!

lancuch ma byc z zewnatrz suchy, mokre maja byc tylko jego sworznie wewnetrzne poniewaz to one sie wycieraja i pracuja w warunkach wymagajacych smarowania.

przesmarowanie piast, suportu, sterow itp to normalka co rok powinna byc (conajmniej) - o ile nie mamy np lozysk maszynowych, ktore smarowania nie wymagaja.

wszelkie kulki w lozyskach kulkowych nalezy sprawdzac i STARANNIE dobierac ich WIELKOSC - roznica wielkosci jednej kulki rzedu 0,05mm moze zabic lozyska !

kulki uszkodzone/brakujace niezwlocznie wymieniac/uzupelniac.
23 1 23