Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-19T12:14:18+01:00
Iliada Homera opiera sie na micie o "Wojnie trojańskiej".
2010-01-19T12:17:40+01:00
Iliada jest oparta na micie o Wojnie trojańskiej dokładnie na 10 roku wojny trojańskiej
No i własnie te wydarzenia opisuje. Opisuje dokładnie 50 ostatnich dni 10 roku wojny trojańskiej
2010-01-19T12:23:03+01:00
Iliada oparta jest na micie o "wojnie Trojańskiej""Iliada" opisuje ostatni rok wojny która trwała 10 lat jest t wojna o Troję. opisuje równiez gniew Achillesa, który został obrażony przez wodza Greków, Aganemnona. Zabrał on Achillesowi brankę wojenną, Bryzeidę, co doprowadziło do wycofania się herosa z udziału w walkach. Trojanie uzyskali w ten sposób przewagę. Patrokles chciał dodać Grekom otuchy i włożył zbroję swego przyjaciela Achillesa , a następnie ruszył na czele wojsk greckich przeciwko Trojanom. Patrokles został zabity i dopiero ten incydent spowodował, że Achilles zdecydował się wrócić do walki.
Księgi "Iliady" wypełniają bohaterskie czyny wojowników walczacych o Troję, zarówno Greków jak i Trojan. Wazna rolę w tej wojnie odgrywają również Bogowie, którzy bezustannie mieszają się do walki. Przedstawicielami Greków są min.: Achilles, Aganemnon, Menelaos, Odyseusz i Nestor. Z Trojan najsłynniejszymi bohaterami byli: Hektor, Parys, Priam i Eneasz. Świat bogów miesza się ze świate ludzkim, bogowie mają wpływ na losy poszczególnych bohaterów. Bogowie biorą udział w potyczkach, odnoszą nawet rany.
"Iliada jest uważana za wzór doskonale skomponowanego eposu starożytnego. Od imienia twórcy jest okreslany mianem eposu homeryckiego.