Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T13:00:10+01:00
Jednym z mężczyzn zakochanych w kobiecie w literaturze był niewątpliwie Romeo. Zakochał się on z wzajemnością w pięknej Julii pochodzącej z rodu Kapuletów. Była to miłość zakazana, ponieważ rody, z których pochodził te osoby były skłócone ze sobą od lat. Romeo zakochał się w Juli od pierwszego wjerzenia i była to miłość, aż po grób, dlatego też popełnili zbiorowe samobójstwo.
Innym dobrym przykładem opisanym w literaturze to Stanisław Wokólski i Izabela Łęcka. Miłość ta również nie miałą przed sobą żadnej przyszłości, ponieważ osoby te pochodziły z różnych sfer. Stanisław Wokólski był handlowcem i właścicielem sklepu, natomiast Izabela Łęcka to hrabianka choć bez grosza przy duszy.
Następnym przykładem może być pułkownik Wołodyjowski i jego narzeczona, po której śmierci wstąpił do zakonu. Gdy kraj szykował się do następnej wojny został podstępnie zwabiony z klasztoru, by stanąć na czele armii.
1 1 1
2010-01-19T16:11:31+01:00
Zakochanym mężczyzną w literaturze jest z pewnością Romeo. Zakochuje się on z wzajemnością w Juli. Niestety ich miłość nie ma szans na przetrwanie, bo pochodzą z 2 różnych zwaśnionych rodów. Na początku Romeo jest wrażliwym i nieszczęśliwie zakochanym chłopcem w Rozalindzie. Zmienia się gdy poznaje Julię. Staje się gotowy do poświęceń byle ją ochronić.
Innym zakochanym mężczyzna jest nie kto inny a Wacław Milczek z Zemsty autorstwa A.Fredry. Jest on zakochany z wzajemnością w Klarze. Niestety ich miłość też jest zdana na niepowodzenie z pozoru, ponieważ pochodzą z dwóch zwaśnionych ze sobą stron.
Wacław kocha Klarę i chce z nią wziąć ślub. Jest zdesperowany nawet proponuje Klarze ucieczkę, która ona zresztą odrzuca. Jest bardzo pomysłowy np. przekupuje Papkina(mój ulubieniec ^^) aby wziął Wacława w niewolę i próbuje nakłonić Cześnika Raptusiewicza do zgody z Rejentem.
2 1 2