Co zobaczyłeś w czasie wycieczki? Opisz wybrany obiekt. Oprócz przyimków prostych użyj kilku złożonych z ramki. Zwróć uwagę, że piszemy je łącznie.

ponad, poza, spoza, spod, znad, zza, obok, pomiędzy, naprzeciwko, dookoła

P.S. Proszę Was napiszcie to jak najszybciej! WAZNE!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T13:19:24+01:00
Niedawno w ramach wycieczki odwiedziłam Stare Miasto. Najbardziej zaciekawił mnie posąg Warszawskiej Syrenki. Trzymała ona tarczę i miecz, co miało zapewne oznaczać jej wielką odwagę. Warszawska Syrenka została wykonana z kruchego cynku i dlatego jest ona bardzo delikatna.Obok niej chodzili Warszawiacy i nie zwracali na nią uwagi.Cóż, przyzwyczaili się już do jej całodobowej straży. Tylko turyści zatrzymywali się przy niej, podziwiali ją i zastanawiali się, dlaczego właśnie w tym miejscu została ona postawiona.

Ewentualnie można to było napisać tak:
Kiedy byłam w lesie zachwyciło mnie jego piękno. Wszystko dookoła było zielone! Za chwilę obok mnie, zza krzaka wyskoczył zając. Był szary, miał lśniące futerko, a na uchu czarną plamkę. Kiedy poszłam dalej, spostrzegłam naprzeciwko mnie piękne stare drzewo. Pomiędzy jego gałęziami zrobiły sobie gniadka różne ptaki. Jeden z nich właśnie unosił się ponad moją głowę. Zrobiłam mu wtedy zdjęcie. Poza miastem jest o wiele piękniej i nie ma tylu spalin. Może przeprowadzę się kiedyś na wieś?
26 4 26