Opisz ze swojego okna*. Jeśli chcesz dostać lepszą ocenę zastosuj w swoim opowiadaniu środki poetyckie.Pamiętaj o tym, że opisujemy to, co widzimy tu i teraz, czyli w jednym miejscu i w jednym czasie.

*Z mojego okna widać:
- dużo śniegu,
- drzewa,
- słup wysokiego napięcia,
- pola.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T15:06:20+01:00
Patrząc przez okno widzę sypiące z nieba płatki śniegu, które przypominają mi tancerki baletowe.Drzewa widniejące za szybą są niczym ogromne wieżowce,które stoją gdzieś w środku miasta,a za nimi pola obsypane białym puchem.Z mojego okna widać także słup wysokieg napięcia.To on przyciąga moją uwagę codzień rano gdy wstaję.
1 5 1
2010-01-19T15:11:29+01:00
Moje okno. Z jednej strony zwykłe a z drugiej nie. Być może dlatego ,że to tu właśnie siadam ,gdy obserwuje gwiazdy i księżyc. A może dlatego ,że to tutaj spoglądam rano na słońce jaśniejące znad drzew. Mając wyobrażenie ,że to tutaj - na słupie energetycznym który widzę - siedzi bocian. Wspominając słowa

"Do kraju tego, gdzie winą jest dużą popsować na gruszy gniazdo bocianie , bo wszystkim służą"

Widzę też pola, które wskazują mi prostotę i zarazem swoją urodę. Teraz te pola przykrywa śnieg, jednak latem te pola odbijają się kolorem złota od słońca błyszczącego w oddali niczym sztabka najdroższego kruszcu. To to mi przypomina jak byłam mała i mama zabierała mnie na to właśnie pole pobawić się kłosami zboża. Tyle radości mi przysparzało dotykanie koniuszkami palców ziarenek. Teraz patrząc wspominam te piękne czasy wczesnego dzieciństwa. Bardzo lubię przez to okno patrzeć bo przypomina mi o sankach jakie mój tatuś kochany zbudował i jak jeździliśmy nimi po polu łapiąc każdy promyk słońca.