Proszę o pomoc w 6 zadaniach

1. Ile osob przypada na 1 km kwadratowy Sahary?

2. Wyjaśnij gdzie tworzą sie oazy na Saharze?

3.Wyjasnij dlaczego mieszkańcy Sahary prowadza wedrowno-pasterski tryb zycia??

4.Jakie pozytywne i neatywne nastepstwa spowodowało przegropdzenie Nilu zapora w Asuanie?

5.Co oznacza przysłowie "EGIPT DAREM NILU"?

6.Jakie są minerały Sahary?

Prosze o szybka odpowiedz i z góry dzieki!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T16:39:51+01:00
2.Co to są oazy?
Są to obszary pustynne lub półpustynne, na których dzięki występowaniu wody rozwija się roślinność i istnieją warunki do rozwoju osadnictwa.
Gdzie się znajdują
Oczywiście znajdują się one na Saharze. Sahara to największa pustynia i półpustynia na świecie. Rozciąga się między Oceanem Atlantyckim, a Morzem Czerwonym. Jej powierzchnia zajmuje ponad 7 000 000 km?.

3.http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_%C5%9Bwiata (tu znajdziesz odp)

5.Dar Nilu” – tak nazywał Egipt grecki historyk Herodot, który odwiedził ten kraj ok. 450 r. p.n.e. Miał na myśli wąski pas zieleni wzdłuż rzeki, rajski ogród pośród bezbrzeżnej pustyni.
Pierwsi neolityczni rolnicy i hodowcy, przodkowie starożytnych Egipcjan, osiedli się nad Nilem pod koniec VI tysiąclecia p.n.e.
Losy państwa i życie każdego z Egipcjan spoczywały w rękach bogów. Namacalnym znakiem przychylnej obecności bóstw były coroczne wylewy Nilu. Społeczność egipska zamieszkiwała małe osady, najpopularniejsze były domy zbudowane z suszonej na słońcu cegły mułowej. Nil obfitujący w wiele gatunków ryb dostarczał taniej żywności. Egipcjanie zjadali duże ilości mięsa i dziczyzny. Najpopularniejszym napojem było piwo i wino. Owoce w jadłospisie to figi, daktyle i winogrona. Z warzyw popularne były m.in. soczewica, cebula czosnek, sałata. Rośliny te rosły dzięki wylewom Nilu.
Gdyby nie Nil, Egipt by nie istniał ponieważ jego mieszkańcy nie mieliby skąd czerpać pożywienia.
[LINK]
Egipt darem Nilu – Egipt zwany był darem Nilu ponieważ Nil wylewał każdego roku i użyźniał tereny rolne. Egipcjanie sadzili zboża które za sprawą sztucznego nawadniania niedługo potem kwitły i nadawały się do zbioru. Choć Nil wylewał tylko raz w roku dzięki irygacji plony można było zbierać dwa razy do roku.