W 8-10 zdaniach opisz swoją ulicę przy której mieszkasz. W opisie zastosuj epitety, metafory, porównania albo zrezygnuj z opisowości na rzecz pseudonimowania (peryfraza). Błagam o pomoc!
Moja ulica na początku zaczyna się domkami jednorodzinnymi a potem jest skrzyzowanie i jak idzie sie dalej są bloki, skręt w prawo jak prowadzi ulica i znow bloki, parking, ulica, parking i na koniec widać boisko, mozna dopisac cos o placach zabaw i garażach... Błagam o pomoc!!! kompletnie nie mam pomysłu jak zastosować metafory w tym i inne środki stylistyczne!

2

Odpowiedzi

2009-09-29T20:56:50+02:00
Uica, na której mieszkam rozpoczyna się kolorowymi domkami jednorodzinnymi. Idąc prosto rozpoczynają się "gromady duzych bloków''. Pod niektórymi blokami są garaże. Obok nich, dzieci często grają w siatkówkę. Po drugiej stronie ulicy jest duży plac zabaw, a obok niego boisko do koszykówki.To boisko jest tak duże jak trzy garaże. Skręcając w prawo można zauważyć jeden, piękny dom jednorodzinny. Na oko ma siedem pomieszczeń.
2 5 2
2009-09-29T21:14:27+02:00
Moja ulica na początku zaczyna się domkami jednorodzinnymi a potem jest skrzyzowanie i jak idzie sie dalej są bloki, skręt w prawo jak prowadzi ulica i znow bloki, parking, ulica, parking i na koniec widać boisko, mozna dopisac cos o placach zabaw
i garażach... Błagam o pomoc!!! kompletnie nie mam pomysłu jak zastosować metafory w tym i inne środki stylistyczne!
Chcialbym zaprosic Cie do siebie. Zanim to zrobie; msze wytlmaczyc Ci dokladnie droge.

W centr. masta Tw uwage przykuje pasmo malych ale uroczych domkow jenorozinnych. Mijajac je ujrzysz osc nietypowe ale takze ruchliwe skrzyzowaie; nastepnie nowoczesne blokowisko. Skrec atycmiast w prawo. itp itd
2 3 2