Odpowiedzi

2010-01-19T17:37:55+01:00
W tej rozprawce chciałabym wyrazić swoją myśl na temat: Czy warto uczyć się ortografii?" Ortografia to inaczej pisownia. Jest to zbiór zasad i norm regulujących sposób zapisu słów danego języka za pomocą liter alfabetu lub innych symboli. W skład zasad ortograficznych wchodzi również zasada dotycząca interpunkcji.
Warto się uczyć ortografii, ponieważ przydaje ona nam się w życiu. W szkole na języku polskim często piszemy rozprawki, opowiadanie, listy itp. i tam trzeba użyć ortografii. Idą dalej, mam tu na myśl szkołę ponadgimnazjalną musimy napisać podanie, w którym nie może zabraknąc poprawnej ortografii.
W pracach pisemnych ortografia przydaje się do rozróżniania wyrazów lub wyrażania swoich uczuć, emocji. Pomaga ona również bardziej zrozumieć dany tekst dla odbiorcy.
W pracy, szefowie także będą od nas wymagali ortografii. Jest to podstawowa rzecz w życiu każdego dorosłego człowieka, którą powinien znać.
Moim zdanie warto uczyć się ortografii, ponieważ jest ona bardzo ważna w życiu każdego człowieka.

(Pamiętaj o akapitach. Ja tu zrobiłam 3. na samym początku, jak się zaczyna zdanie: w pracy i jak sie zaczyna zdanie: moim zdaniem)

Pozdro;)
20 4 20