Napisz do koleżanki lub kolegi list , w którym opowiesz o niezwykłym śni. Wykorzystaj jak najwięcej wyrazów(możę być w innej formie gramatycznej czy wyrazy pokrewne): zmierzch, rzemieślnik, Katarzyna, narzekać, rzecznik, tchórz, Małgorzata, narzeczonabardzo mi zależy na czasie

2

Odpowiedzi

2010-01-19T17:55:13+01:00
Hej
Ostatnio śnił mi się taki sen....

Za górami za lasami..Żył sobie Tchórz. Choć Był tchórzem miał narzeczoną która miała na imię Małgorzata i siostrę Katarzynę. Dziwne nie ?. I dalej było takk... W czasie zmierzchu tchórz postanowił poszukać pracy. Znalazł wolne mijsce w zawodzie: rzemieślnik. Gdy tylko poszedł do pracy pierwszego dnia, rzecznik (jego szef) bardzo narzekał na swojego pierwszego pracownika(tchórza)..
Dziwny był ten Sen.. Nie wiem ..może on pokazywał moją Przyszłość. Dobra Ja kończe Paa .
Pozdrawiam Cię !
Angela
2 3 2
2010-01-19T18:04:23+01:00
miejscowość, 19.01.2010 r.

Kochana Koleżanko!
Chciałabym Ci opowiedzieć o niezwykłym śnie, który wzbudził we mnie wiele emocji.
Śniło mi się, że nasz kolega miał narzeczoną o imieniu Katarzyna. Za tydzień mieli wziąć ślub. Katarzyna narzekała, że nie może dokonać wyboru sukni ślubnej i butów. Poszła więc do szewca, aby zrobił jej białe trzewiki. Odwiedziła także krawca, aby uszył jej piękną białą suknię przeplataną złotą nicią. Rzemieślnicy ci chętnie zabrali się do pracy i po kilku godzinach suknia i buty były gotowe. Nagle, gdy Katarzyna przymierzała swoje ubranie, pojawił się Rzecznik Praw Dziecka, który zaprotestował aby Katarzyna kupiła ów strój. Powiedział, że przy jego wykonaniu pracowały setki niewinnych dzieci. Katarzyny jednak to nie przeraziło i zakupiła suknię i buty. Jj przyjaciółka, Małgorzata zakochała się w owym Rzeczniku i wybiegła za nim. Gdy zapadł zmierzch Katarzyna i nasz kolega brali ślub. Jednak nasz kolega nie pojawił się. Katarzyna zawołała: "Tchórz!" i zaczęła płakać. Pociągnęła za sobą Rzecznika, który stał razem z Małgorzatą na jej ślubie i to za niego wyszła za mąż. A nasz kolega ożenił się z Małgorzatą.
W ten sposób odbyły się dwa śluby i kążdy był zadowolony. Mam nadzieję że mój sen ci się spodobał. Chciałąbym abyś szybko odpisała i również opisała swój niezwykły sen.
Zawsze Twoja - (imię)
3 4 3