Odpowiedz na pytania :
- W jaki sposób Hitler doszedł do władzy?
- Dlaczego naziści prześladowali Żydów i jakimi sposobami?
- Jak została zmieniona gospodarka?

Odpowiedzi są w podręczniku HISTORIA III Tomasz i Jacka Małkowskiego . ;D z góry thx za odpowiedź ;D

1

Odpowiedzi

2010-01-19T17:45:26+01:00
1}1 września 1939 roku Niemcy rozpoczęli II wojnę światową. 6 lat wcześniej, w lecie 1933 roku, zakończył się w Niemczech proces przejmowania całkowitej władzy przez Adolfa Hitlera - obok Stalina - największego mordercy wszech czasów.
Jedynie komunizm sowiecki ma na swoim koncie więcej ofiar śmiertelnych niż faszyzm niemiecki. Niektórzy historycy, analizując proces dochodzenia Hitlera do władzy w Niemczech w latach 30. XX wieku, twierdzą, iż Hitler „został wybrany przez ogromną większość własnego społeczeństwa” i że „wyborach … opowiedziało się za nim prawie 99 procent głosujących” i dlatego „prawie wszyscy Niemcy ponoszą odpowiedzialność za jego późniejsze poczynania". W imię prawdy historycznej należy jednak przypomnieć, w jaki sposób Hitler faktycznie doszedł do władzy 74 lata temu.
2}Nie czarujmy się, to nie podręczniki czy wykłady będą kształtować percepcję – w szczególności ludzi młodych – dotyczącą historii. Tę percepcję kształtuje i kształtować będzie kultura masowa, a w szczególności – kino. Mój poprzedni wpis dotyczący tego jak inni bez żadnych skrupułów wykorzystują kino historyczne dla realizacji własnych celów propagandowych (na przykładzie rosyjskich superprodukcji czy też Walkirii) pozostał bez żadnych komentarzy. Niestety. Może niniejsza kontynuacja, odnosząca się do tego jak my to robimy, czyli dlaczego jest katastrofa, doczeka się większego zainteresowania.