Trzej uczniów na korytarzu szkoły im. Leonida Teligi zaczęło próbę Wielkiego Bluffu od poniesienia naprawionego popiersia Sokratesa, które dźwigał rozczochrany i pomięty Alcybiades. Jeden z uczynnych młodzieńców wyrwał mu również z ręki mapę i kanapki owinięte w gazetę.
Po dzwonku wszyscy cicho wzdychali, żeby wzbudzić w bezlitosnym historyku odrobinę litości. Dopiero Pędzel odważył się zapuścić Żurawia. Niestety, zaczął opowiadać o monetach swojego kuzyna numizmatyka. Stare monety w ogóle nie zainteresowały profesora. Zdenerwował się, zaczął pytać o czasy pierwszych piastów i postawił cztery dwóje zrozpaczonym 7-klasistom. W dodatku w złości zapomniał o stosowaniu swojego systemu. Nie wywołał nikogo z grupy przyrodniczej jak przewidywał Ciamciara.
Zdruzgotani i rozżaleni uczniowie postanowili zemścić się na starszym koledze, który poradził im, aby stosowali wobiec znienawidzonego nauczyciela "dryf historyczny". Pgłuszyli go i porzucili w Wędzarni z paczką papierosów, po czym zawiadomili o tytoniowym nałogu Kickiego panią pedagog Więckowską.

proszę poprawić treść ; )

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T19:45:53+01:00
Zacznę może od tego, że książkę czytałam dawno. Ostrzegam, że mogę nie wyłapać wszystkich błędów.

Czterech uczniów na korytarzu szkoły im.Samuela Lindego zaczęło próbę Wielkiego Asocjacyjnego Bluffu od poniesienia naprawionego popiersia Keatona, które dźwigał rozczochrany i pomięty ............ Jeden z uczynnych młodzieńców wyrwał mu również z ręki mapę i kanapki owinięte w gazetę.
Po dzwonku wszyscy cicho wzdychali, żeby wzbudzić w bezlitosnym historyku odrobinę litości. Dopiero Pędzel odważył się zapuścić Węża Morskiego. Niestety, zaczął opowiadać o monetach swojego kuzyna numizmatyka. Stare monety w ogóle nie zainteresowały profesora. Zdenerwował się, zaczął pytać o czasy pierwszych piastów i postawił cztery dwóje zrozpaczonym 8-klasistom. W dodatku w złości zapomniał o stosowaniu swojego systemu. Nie wywołał nikogo z grupy przyrodniczej jak przewidywał Ciamciara.
Zdruzgotani i rozżaleni uczniowie postanowili zemścić się na starszym koledze, który poradził im, aby stosowali wobiec znienawidzonego nauczyciela "dryf historyczny". Pgłuszyli go i porzucili w Wędzarni z paczką papierosów, po czym zawiadomili o tytoniowym nałogu Kickiego panią pedagog.

Poprawiłam to co pamiętałam. Mam nadzieję,że trochę pomogłam;-p. Pozdrawiam.