Odpowiedzi

2010-01-21T16:51:21+01:00
Geralt z Rivi jest wiedźminem zwanym również jako Białym Wilkiem czy tudzież Rzeźnikiem z Blaviken. On zmienił losy świata, on zwykły wiedźmin. Zakochał się w czarodziejce Yennefer i zarazem została mu przeznaczona królewna Cintry-Ciri .To krótko jeśli chodzi o wydarzenia z nim związane.


Geralt był wyrzutkiem i mutantem, który pomimo przyjęcia eliksirów kochał i odczuwał pewne uczucia co zresztą wpędziło go w kłopoty, jednak nie przeszkadzało wybijać zastępy potworów. Geralt z Rivi oraz „kodeks Wiedźmina” został wymyślony przez Geralta, a miało być to swoistym chwytem marketingowym ponieważ osoby z kodeksem i miejscem zamieszkani był bardziej ceniony niż wyrzutek bez miejsca zamieszkania i zasad, aczkolwiek wyrażenie Geralt z Rivi nabrało mocy po tym jak został pasowany na rycerza.Umiejętność posługiwania mieczem doprowadził do perfekcji tak, że potrafił odbić strzałę wystrzeloną z kuszy. Posługiwanie znakami bardzo mu pomagało bo gdzie miecz zawodził tam wspomagał się magią. Geralt stał się najbardziej rozpoznawalnym z wiedźminów, a to za sprawą jego wyczynów względem potworów oraz, a może przede wszystkim za sprawą Ciri, która była meritum przepowiedni Ithliny. Jakkolwiek ten wiedźmin stał się tematem legend, w które wpleciona została czarodziejka Yennefer.

Uważam,że był postacią niezwykłą, ponieważ nawiązywał wagę do szczegółów i nikomu nie odpuszczał.

NIE Z NETA!!
Źrodło: Charakterystyka bohaterów książek młodzieżowych
Wydawnictwo: PULS
Autor: Szymon Cygan
Str. 188-189
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T17:18:33+01:00
Geralt z nie wiadomo skąd.
Nie wiadomo nam skąd pochodzi Geralt. Udaje on że pochodzi z Rivii(nawet ma Rivijski akcent).( Jego matką jest czarodziejka a ojcem zabijaka.) Jego miłością jest czarodziejka Yennefer a przyjacielem trubadur Jaskier.
Geralt ma białe włosy i chodzi zawsze ubrany na czarno. Na szyi mu dynda srebrny medalion w kształcie wilka, który ostrzega go o niebezpieczeństwie. Na plecach nosi jeden z 2 mieczy(srebrny czy zwykły), który ma przewieszony przez lewe ramię.
Geralt mówi, że jest nieczułym i bezlitosnym mężczyzną, choć wcale tak nie jest. Chociaż został wychowany na zimnego zabójcę to zakochuje się w czarodziejce Yennefer. Nie są mu obce ludzkie uczucia jak choćby strach(ucieka przed Yennefer) czy przyjaźń( przyjaźń z Jaskrem).
Bardzo lubię Geralta, ponieważ ma cięty język i nie boi się poświęcić dla przyjaciół.

Ale i tak najlepszy jest wampir Regis xD