Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T20:30:26+01:00
Marsylia Czterolistna:
Rośnie głównie na południu Europy między innymi na Słowacji. W Polsce można ją było spotkać na Śląsku. Ostatnim miejscem występowania była Rybnicka Kuźnia. Jest to bardzo rzadka roślina wodna . W Polsce jest ona objęta ścisła ochroną gatunkową. Przede wszystkim jest hodowana w ogrodach botanicznych i tam możemy ja najczęściej obejrzeć. Pochodzi z rodziny marsyliowatych z rzędu salwiniowce.
Środowisko występowania:
Roślina porasta najczęściej błotniste, okresowo zalewane brzegi płytkich, żyznych zbiorników wodnych np: w rejonie Puław, Rybnika czy Pszczyny.

Skrzyp pstry:
Należy do rodziny skrzypowatych rzędu skrzypowce. Oczywiście w Polsce jest to roślina pod ochroną. Jest to bardzo rzadki gatunek rośliny ściśle pod ochroną. Głównie możemy go spotkać na południu Polski.
Środowisko występowania:
Występuje od maja do sierpnia na piaszczystych wilgotnych terenach, torfowiskach również przy brzegach rzek. Roślina trwała, o wysokości od 10 do 30 cm.

Poryblin kolczasty
Można spotkać na dnie jezior Pomorza Zachodniego. Jego liczebność szacowana jest na zaledwie kilka tysięcy osobników. Oczywiście jest on pod ścisłą ochroną gatunkową. Tak jak poprzednie dwie rośliny wymienione. Pochodzi z rodziny poryblinowatych rzędu porybliny.
Środowisko występowania:
Zdecydowanie czyste wody jezior w Polsce.
5 4 5