Odpowiedzi

2010-01-19T20:22:16+01:00
1. Najważniejsze w życiu są rodzina i przyjaciele...Będą bogaczem bez tych doznań jesteś sam bez żadnej wartości...
2. Opowieść wigilijna opowiada o skąpcu, który był bogaty ale nie miał nikogo bliskiego...nikt go nie wital, nie prosil o pieniądze. Zatrudnial bedaków i mało im płacił, przez co nie starczało na utrzymanie rodziny...
3 Matka Teresa z Kalkuty. Dla niej liczyły się biedne dzieci...Pieniądze nie miały zadnej wartości dla niej. Dostała nagrodę Nobla i oddała je na biednych. Pragnęła aby miały one dom, rodzinę, darowane miłościa, troską, współczuciem.


Chyba pomogłam bo pisałam o tym na testach próbnych...:P
2 2 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T20:28:47+01:00
Temat kojarzę był na próbnych testach ;)

Początek Pieniądze są ważne ale najważniejszego nie są w stanie nam zapewnić.
Pierwszym przykładem może być tytułowy ''Skąpiec'' Moliera.
Harpagon bardziej miłuje swoje pieniądze od własnej córki.Monety które tak bardzo cenił zakopał w ziemi bał się ich wydać, ''zamroził je''. Jego konie chodził głodne a służba w obdartych rzeczach. Był bogaty a wyglądał jak biedak.
Drugim przykładem jest Ebenezer Scrooge główny bohater ''opowieści wigilijnej'' Karola Dickensa. Żałował pieniędzy na podstawowe przedmioty takie jak opał. Nie narzekał na nadmiar pieniędzy miał ich nadmiar. Nie potrafił się nimi dzielić. Trzymał je tylko dla siebie, ale i tak z nich nie korzystał. Odstraszał swoją postawą innych ludzi nie miał przyjaciół.
Kolejnym argumentem może być mitologiczny król Midas, zapragnął bogactwa a jego marzenie się spełniło. Wszystko co dotknął zamieniało się w złoto. Pożałował tego dopiero kiedy pewnego dnia przywitał się z córką. Jego chciwość wiele go kosztowała.
Na zakończenie napisz potwierdzenie tej tezy np. to co najważniejsze nie można kupić inaczej straciłoby swoją wartość.
Mam nadzieje że pomogłam
13 4 13