Podajcie mi jakieś ogłoszenia z gazety (najstarsze mogą być z grudnia 2009r.). Możecie przepisać z gazety lub podać z internetu, możecie podać stronke. Najlepiej dla trzeciogimnazjalistki (ale mogą być też inne, pamiętajcie ze jeszcze nie mam średniego wykształcenia !)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T23:06:33+01:00
Chodzi o prasówki? :)

1) Czy na cmentarzu leży ciało Olewnika? Będzie ekshumacja

Czy odnalezione w 2006 roku zwłoki nie były ciałem Krzysztofa Olewnika? Odpowiedź na to pytanie przyniesie dopiero ekshumacja zwłok, o którą wystąpiła rodzina Krzysztofa. Na ekshumację zgodziła się Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku. Jak powiedziała siostra zmarłego, chodzi o weryfikację badań DNA. A TVN24 podała, że ma to także związek z tym, że rodzina w ogóle nie widziała ciała zmarłego.

2) Zawodowy nurek pod wodą przemycał papierosy

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w poniedziałek o aresztowaniu zawodowego nurka, pracującego na zlecenie przemytników papierosów.
- Przemyt odbywał się na pogranicznej rzece Narwie. Paczki papierosów owinięte w nieprzemakalny materiał za pomocą kabla mocowano do kombinezonu nurka, który je przenosił wpław aż do Estonii - precyzował komunikat departamentu granicznego FSB w Petersburgu.

We współpracy z estońską policją szajka została rozbita; zatrzymano pięć osób, w tym 25 letniego nurka - dodano w komunikacie.

3) Haiti: tragiczny bilans ofiar, wstępny

W trzęsieniu ziemi z 12 stycznia na Haiti zginęło 75 tys. ludzi, 250 tys. zostało rannych, 250 tys. znalazło się bez dachu nad głową - podał we wtorek, w tydzień po kataklizmie, rząd Haiti.
Władze zastrzegły, że jest to wstępny bilans.