Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T14:10:26+01:00
„Bracia moi, chwila nadeszła. Trzeba we wszystko uwierzyć albo wszystkiemu zaprzeczyć. A któż spośród was ośmieliłby się wszystkiemu zaprzeczyć?". Bóg udziela łaski istotom przez siebie stworzonym, zsyłając im nieszczęście, by mogły udźwignąć największą cnotę: „Wszystko lub Nic”. Cierpienia trzeba chcieć, ponieważ Bóg go chce. Tylko w ten sposób chrześcijanin nie oszczędzi sobie niczego i mając wszystkie wyjścia zamknięte - wybierze wiarę we wszystko.
Błogosławieństwo Abrahama to wiara, której możemy się od niego uczyć. Abraham jest ojcem wiary i w jego wypadku widać, że nie chodzi tu o intelektualną wiarę w istnienie bądź nieistnienie Boga ale wiarę, że to co Bóg mówi ma moc sprawczą, że można się na niej opierać. Wiara Abrahama to wiara, która przeradza się w posłuszeństwo.
Bóg ocenił posłuszeństwo Abrahama i niezachwianą wiarę oraz nazwał go "Ojcem wierzących." Przykład Abrahama został zapisany w świętej historii dla korzyści jego wierzących dzieci. Ten wielki akt wiary uczy lekcji bezgranicznej ufności w Boga, doskonałego posłuszeństwa Jego wymaganiom i całkowitego poddania wobec boskiej woli. Na przykładzie Abrahama jesteśmy uczeni, że nic co posiadamy nie jest zbyt cenne, by oddać to Bogu.Wszystko to, co posiadamy należy do Pana. Nasze pieniądze, nasz czas, talenty i my sami, wszystko należy do Niego. On nam to wypożyczył, aby wypróbować i doświadczyć nas oraz rozwinąć to, co jest w naszych sercach. Jeśli samolubnie uważamy za swoją własność łaski Boże, które On nam łaskawie powierzył, to spotkamy się z wielką stratą, ponieważ okradamy Boga, a okradając Go, okradamy samych siebie z niebiańskich błogosławieństw i dobrodziejstwa, które Chrystus da wiernym i posłusznym: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Nad tym, co małe, byłeś wierny, wiele ci powierzę; wejdź do radości pana swego."Nic co posiadamy nie ma prawdziwej wartości, dopóki nie jest to oddane Bogu.
Ci, którzy wyznają, że oczekują bliskiego przyjścia naszego Zbawiciela, powinni posiadać wiarę Abrahama, wiarę, która jest cenna, ponieważ coś ich kosztowała, wiarę, która działa przez miłość i oczyszcza duszę.
2010-01-21T17:42:00+01:00
Bracia moi , chwila nadeszła . Trzeba we wszystko uwierzyć albo wszystkiemu zaprzeczyc" według mnie to my wszyscy ludzie powinniśmy wierzyc w boga i jego cuda , albo nie wierzyc w boga i jego cuda .
Wszyscy powinnismy wierzyc , albo nie wierzyc w nic.
Zawsze powinnismy wierzyc ze bedzie cos dobrego , a nie nie wierzyc w cos dobrego.


mam nadzieje ze pomoglem ;)