Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-19T21:11:44+01:00
Moczowód - choroby :
Krwiomocz
Krwiomocz jest to zjawisko, w którym dochodzi do pojawienia się krwinek czerwonych w moczu. Jeżeli można je wykryć dopiero badaniem mikroskopowym, określa się to krwinkomoczem, jeśli natomiast obecność krwi w moczu stwierdzić można gołym okiem, to nazywa się to krwiomoczem. Należy pamiętać, że spożywanie niektórych pokarmów (np. buraków) może spowodować zmianę zabarwienia moczu przypominającą krwiomocz.

Białkomocz
Białkomocz jest to zjawisko, w którym dochodzi do pojawienia się białka w moczu. Najczęściej oznacza to, że doszło do rozwoju jednej z postaci kłębuszkowego zapalenia nerek. Niekiedy białkomocz może wystąpić przejściowo w takich stanach jak: gorączka, wysiłek fizyczny.

Zapalenie pęcherza moczowego
To najczęstszy przeważnie bakteryjny stan zapalny dróg moczowych . Polega na odczuciu silnego parcia .

CHOROBY UKŁADU MOCZOWEGO

Wszystkie wyżej wymienione , czyli : zapalenie pęcherza moczowego, białkomocz, krwiomocz, nefropatia cukrzycowa, : choroby kłębków nerkowych, Wodonercze , nowotwory nerek, cewkowo-śródmiąższowe zapalenie nerek, dysplazja nerki i inne.

Zapobieganie chorobom układu moczowego :
- przestrzeganie zasad higieny osobistej ;
- nieprzetrzymywanie moczu ;
- regularne wypróżnianie pęcherza ;
- niedoprowadzenie do stanów chorobowych .


choroby : cewka moczowa ;
Zapalenie cewki moczowej
Zapalenie cewki moczowej może wynikać ze stanu zapalnego lub z podrażnienia. zapalenie cewki moczowej powstaje w dużym odsetku przypadków na skutek zakażenia dwoinką rzeżączki, czyli jest chorobą przenoszoną drogą płciową.
Zapalenie cewki moczowej często wywołuje przenoszona drogą płciową bakteria zwana Chlamydia trachomatis. Zakażenie może również powodować inny rodzaj bakterii — Neisseria gonorrhoeae. Niekiedy zapalenie cewki moczowej mogą wywoływać inne patogeny, np. wirus opryszczki. Zapalenie cewki moczowej może też być wynikiem urazu lub podrażnienia substancjami chemicznymi.

Chorzy skarżą się na ból i pieczenie szczególnie podczas oddawania moczu. Ujście cewki moczowej jest obrzęknięte i zaczerwienione, wydobywa się z niego ropna wydzielina. Rozpoznanie jest przeprowadzane przez lekarza na podstawie wywiadu i badania lekarskiego oraz badania wydzieliny w kierunku podejrzanych drobnoustrojów. Leczenie zależy od rodzaju "winowajcy" - zwykle stosuje się antybiotyk. Ważne jest okresowe powstrzymanie się od stosunków płciowych.

Chory na zapalenie cewki moczowej powinien zachować wstrzemięźliwośc dopóki zapalenie nie zostanie wyleczone.
4 3 4
  • midi
  • Rozwiązujący
2010-01-19T21:12:09+01:00
Ja znam
bakterie powodują
-kłebuszkowe zapalenie nerek(przez na. trujące substancje, które znalazły się w organiżmie.)
-zapalenie pęcherza moczowego(gorączka, silny ból i piecznie podczas oddawania moczu)

picie małych ilości wody, spożywanie dużych ilości soli moze doprowadzić do kamieni nerkowych i niewydolności nerek
1 5 1