Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T22:03:30+01:00
W Haiti panuje teraz straszna atmosfera i chaos. Ludzie po trzęsieniu ziemi nie mają gdzie mieszkać. W kraju brakuje żywności i napojów. Pod gruzami ciągle leżą ciała zmarłych. Wiele krajów wysyła pomoc ludziom z Haiti. Także Polska wspomogła potrzebujących. Caritas wysłał posiłki, które dotarły przed paroma dniami. Żołnierze już pomagają w oczyszczaniu zrujnowanego miasta. Z pewnością nie uda się w pełni odbudować miasta. Trzeba jednak choć trochę ułatwić życie mieszkańców. Wiele z nich nie wie czy jego bliscy przeżyli. Wiele jest ciągle zaginionych. Odzew świata na tragedię był natychmiastowy. Niektóre państwa przekazały nawet kilka milionów $ na pomoc Haitańczykom. Oby jednak ich zaangażowanie nie poszło na marne, gdyż trzęsienie w każdej chwili może się powtórzyć siejąc jeszcze większe zniszczenie.
2 2 2
2010-01-19T22:16:58+01:00
To bardziej pod wypracowanie podchodzi ;)) ale mam nadzieje, ze pomoze

12 stycznia tego roku potęzne trzęsienie ziemi nawiedziło wyspę haiti położoną na Oceanie Atlantyckim. Specjaliści twierdzą, że było ona najbardziej katasrofalne od 200 lat. Szacuje się, ze miało ono ok. 7 stopni w skali Richtera. Miliony osób zostało bezposrednio lub pośrednio poszkodowanych kataklizmem. Najwięcej szkód żywioł wyrządził w stolicy Haiti- Port-au-Prince. Zginęło mnóstwo ludzi, wiekszośc mieszkancow nawet jesli przezyla, stracila bliskich i dobytek calego zycia. W pomoc zaangazowal sie caly swiat, w tym takze i Polska. Dramatem Haiti zainteresowaly sie takze gwiazdy, jednoczac sie i wysylajac pieniadze na pomoc ofiarom trzesienia. Setki fundacji na calym swiecie pomaga tej wyspie.
Polska nie zawiodla. Nasi rodacy wysylaja SMS-y i przelewaja pieniadze na rzecz ofiar. Nawet najmniejsza kwota moze oznaczac ratunek dla kilku Haitańczyków. Tym bardziej teraz, kiedy wybuchaja tam zamieszki, co jeszcze bardziej utrudnia zycie mieszkancom wyspy. Polascy stazacy i wolontariusze staraja sie uratowac jeszcze osoby, ktorym mozna pomoc. Swiat wspiera wyspe, co jednak nie zawsze kierowane jest dobrym sercem. Czesto niestety pomoc ta ma na celu zdobycie slawy, ale jednak jest. Wyciagajac pomocna dlon mozna liczyc, ze ktos kiedys pomoze nam.