Kiedy robiliśmy zakupy w centrum miasta, na wystawie sklepowej zauważyłam piękną sukienkę. Podeszłam do tego sklepu i przyglądałam się jej, chciałam wrócić do grupy, ale już was nie był, strasznie się przestraszyłam. Na szczęście wiedziałam jak nazywa się nasz hotel, wiec zapytałam się pana jak tam dojść, on wytłumaczył mi drogę i kierując się jego wskazówkami szlam piękną ulica na której było wiele zabytków. Doszłam do hotelu i jeszcze was nie było wiec czekając na was opalałam się.

proszę szybko przetłumaczyć na angielski

2

Odpowiedzi

2010-01-19T22:08:12+01:00
When did shopping in the city center, on a window I saw a beautiful dress. I went to the store and watched her, I wanted to go back to the group, but it was not you, terribly frightened. Fortunately I knew how to call our hotel, so I asked you how to get there, he explained to me the way and guided by his instructions sludge beautiful street where there were many sights. I came to the hotel and you have not been so waiting for you to sunbathing.


1 1 1
2010-01-19T22:12:38+01:00
When we were shopping in the city centre, i saw beautifull dress on (wystawa). I got in to this shop and i was looking to the dress. Then I wanted to get back to group but you've got out. I was very frighten. One thing which was good it was that i knew our hotels' name so i asked the question for some people how can i go to it. The man said me the way so i ussed his directions and i was walking by the beautifull (jak byla ulica xD) aaaaa road :D There were lots of pretty (zabytkow:D) In the end i got to the hotel and you haven't been there yet so then i was waiting for you, i was sunbathing.