Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T09:00:03+01:00
Szkoła – instytucja oświatowo-wychowawcza zajmująca się kształceniem i wychowaniem w państwie, a także siedziba (budynek) tej instytucji oraz jej uczniowie i personel. Niektórzy uczniowie twierdzą , że ucząc się na zajęciach szkolnych robimy to dla szkoły , a nie dla życia. Ja dzisiaj w swojej pracy chcę zebrać argumenty , które pomogą przedstawić , iż uczymy się dla życia , a nie szkoły.
Po pierwsze rzeczy, których się uczymy są nam pomocne w życiu. Kształtując swój język poprawnie mówimy, redagujemy różne listy, opowiadania itp. Z lekcji matematyki liczymy, z biologii wiemy jak zbudowany jest nie jeden organizm , ludzki , zwierzęcy, mamy świadomość jak udzielać pierwszej pomocy, itd.
Po drugie to jak się uczymy sprawi do jakiej dostaniemy się później szkoły. Nasze oceny , wyniki z konkursów i zdany egzamin to się liczy , kiedy składamy świadectwo do innej placówki. To tylko od nas zależy , gdzie potem będziemy mogli iść. Nie od nauczycieli i szkoły . Jak się uczyliśmy przez cały rok to takie mamy wyniki na koniec roku.
Następnie uczestnicząc w zajęciach języków obcych , mamy potem możliwość do dostania się do lepszej pracy, a nawet, gdy pojedziemy do innego kraju będziemy rozumieć co do nas mówią. Teraz języki są bardzo brane pod uwagę.
Myślę , że moje argumenty doskonale pokazują i potwierdzają tezę , iż uczymy się dla życia , a nie szkoły.
1 5 1