Muszę napisać taką luźną biografię cesarza rzymskiego Marka Aureliusza. Np. że był nicponiem, albo idiotą oraz czy był dobrym czy złym władcą. Przynajmniej strona kartki A4.

Proszę o pomoc. Potrzebuję tego na dzisiaj. Za rzetelną pracę daję najlepsze;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T18:04:16+01:00
Nie wiem czy się spodoba,ale napiszę wszystko co wiem i mam w książcę,zeszycie:)

Marek Aureliusz,Marcus Aurelius Antonius(121-180), cesarz rzymski od 161: adoptowany i wyznaczony na następcę przez Antoniusa Piusa; do 169 rządził wspólnie z Lucjuszem Werusem; czasy jego panowania wypełniały liczne wojny.Czasy rządów Marka Aureliusza przypadły na okres bardzo trudny: nieustających wojen i klęsk żywiołowych (wylew Tybru, głód, rozruchy uliczne, pożary, plaga szarańczy, epidemia dżumy). Głównymi wrogami Rzymu były wówczas plemiona germańskie i Partowie. Marek Aureliusz zmarł na dżumę w trakcie wyprawy wojennej przeciw Markomanom 17 marca 180 roku w Vindobonie (dzisiejszy Wiedeń).Marek Aureliusz pozostawał pod wpływem filozofii stoickiej,czego wyrazem są ,,Rozmyślania' ' ;zyskał opinię sprawiedliwego władcy i ,,filozofa na tronie''.Moim zdaniem M.A. był władcą dobrym,mądrym i prawidłowo rarządzał swoim krajem.

a jeszcze możesz coś dodać lub poszukać na necieże kręcił z Kleopatrą,a gdy przegrał wojnę z Oktawianem uciekł razem z nią do Egiptu i popełnili samobójstwo( się romantycznie zrobiło heheh:) )