Napisz sprawozdanie na temat: Walki Hektora z Achillesem!. Ma to być spraeozdanie radiowe. Mamy sobie wyobrazic, że wydzimi tę walkę.
Prosze nie z netu!! - Zgłaszam spam.
Prosze na temat bo zgłaszam będną!

Wiecej informacji jesli ktoś ma książka "Bliżej słowa klasa" 1 gim. str. 196.
Zgpdnie z nową podstawą programową.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T15:50:08+01:00
(akapit)----> Witam nazywam się _____ ______ i będę relacjonowała pojedynek Hektora- syna Priama i Achillesa - najsławniejszego z greckich wojowników. Ten drugi chce wziąść odwet na przeciwniku za śmierć swego najlepszego przyjaciela.
Walka odbędzie się przed bramami Troi.
(akapit)----> Na polu bitewnym jest już Achilles w lśniącej zbroi, pędzący za uciekającym Hectorem. Ale teraz, w tym momencie syn Priama zatrzymuje się, proponuje Achillesowi wezwać bogów na swiadków pojedynku oraz zawrzeć układ dotyczący sposobu potraktowania ciała przegranego po walce. Propozycja Hektora - zbroję przeciwnika zabiera wygrany a ciało pokonanego oddaje do jego obozu. Jednak została ona wykpiona przez Achillesa. Zaczyna się pojedynek. Włócznia wojownika greckiego leci prosto na Hectora, jednak ten w porę uskakuje i wyśmiewa wroga. Po czym sam rzuca ją, trafiając w zbroję Achillesa. A teraz Grek zaczyna regularne trafienia.
Hektor wykrwawia się na śmierć od licznych ciosów i ran. Umiera. Achilles ściąga jego zbroję a przywiazane do rydwanu ciało , wlecze do obozu greków.
(akapit)----> To był emocjonujący pojedynek, którego skutkiem niestety była śmierć jednego z przeciwników. Dziękuje za poświęconą uwagę i zapraszam na kolejną relację z pozostałych walk.
86 4 86