Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T19:09:25+01:00
Wielu ludzi patrzy często na osobę z punktu widzenia materialnego,lecz nie docenia tego co ta osoba posiada "w środku".Powinniśmy patrzeć na charakter danej osoby a nie np. ile jej tata zarabia ,dlatego nie mogę się zgodzić z tezą:że szata zdobi człowieka.
Przykładem potwierdzającym słuszność mojej tezy jest baśnia Andersena "Nowe szaty króla".Król ten patrzył tylko aby nie wyjść na głupca poddawał się woli oszustom, którzy okradli go.Dlatego nie watro zgadzać się czasem z innymi ludzmi,którzy czyhają na nasze pieniądze.
Drugim przykładem jest książka "Syzyfowe prace" S. Żeromskiego opowiadające o życiu w szkole w czasach rusyfikacji.Byli tam dwaj bohaterowie Marcin Borewicz i Andrzej Radek.Drugi z postaci pierwszoplanowych nie zyskał akceptacji wśród rówieśników ponieważ pochodził ze wsi.Lecz nikt nie znał jego dobrego serca,przecież on tylu osobom pomógł.Nie mamy kierować się steorotypami,że np. ten ze wsi mówi bardziej gwarowo niż ludzie z miasta.Trzeba zawsze uieć znaleźdź w człowieku coś dobrego.
Trzecim przykładem potwierdzającym słuszność tezy jest książka "Kamienie na szaniec,gdzie bohaterowie z rodzin ubogich walczą o wolność państwa.Ludzie ci pozbawieni byli wszelikch wygód nie liczyły się dla nich stroje.Najważniejsza była wolność .Tak i my mamy nie tyle co się ładnie ubierać,ale też pomóc innym.
Nie bądźmy jak ten król z baśni Andersena ,koledzy Radka z Syzyfowych Prac.Pomagajmy tym,którzy od nas pomocy wymagają.Bądźmy czuli na krzywdę drugiego człowieka,nie oceniajmy książki po okładce
Myślę,że przedstawione arumenty potwierdzą teże:że nie szata zdobi człowieka
2010-01-20T19:40:10+01:00
Może to sie przyda ;)

http://www.zgapa.pl/data_files/referat_6345.html
1 5 1