Witam
Mam początek zadania oraz pytania na które musze odpowiedzieć. Do zdobycia az 102 pkty. Czekam do godziny 19 :)

Treść zadanie brzmi:
zredaguj recenzje filmu "Pan Tadeusz" A.Wajdy wg podanych zagadnień,którą mógłbyś umieścić w szkolnej gazetce. Pamietaj o rzetelnym uargumentowaniu swoich opinii.

zagadnienia na które mam odpowiedzieć(pytania są pomieszane i trzeba ułożyć)
1. Jak oceniasz gre aktorow, kogo z nich wyroznisz i dlaczego?
2. Co przeniosl do filmu A. Wajda a co zanalizowanych na lekcji tematow nie (poznalismy: inwokacje, epilog, dwor w Soplicowie, nauka sedziego o grzecznosci, opowiadanie Gerwazego o dziejach zamku, prawdziwe dzieje Jacka SOplicy, polowanie na niedzwiedzia, koncert Wojskiego, zaścianek Dobrzynski, zajazd na Soplicowo, burza nad Soplicowem, rehabilitacja Jacka, koncert Jankiela )
3.Czy podobało CI sie przedstawnienie losów Jacka Soplicy?
4. Jak oceniasz zabiegi reżysera polegajace na wprowadzeniu postaci Mickiewicza w epilogu i inwokacji ?
5. Film zrobiono jako film akcji, co zyskało przez to ?
6. Jak oceniasz sceny bitewne w filmie ?
7. Jak oceniasz wymowę całego obrazu filmowego A. Wajdy?
8. Czy muzyka to mocna strona filmu ?


A tutaj poczatek mój:

W ostatnich latach możemy zauważyć, że na ekranach naszych kin pojawia się coraz więcej dzieł, powstających "na bazie" wielkich utworów literatury polskiej. Wśród nich znalazł się także "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy, który niedawno miałam możliwość obejrzenia na lekcjach polskiego. Film ten jest ekranizacją epopei Adama Mickiewicza. Mimo że dzieło zostało nakręcone w 1999 roku, muszę przyznać, że oglądałem go pierwszy raz.

1

Odpowiedzi

2010-01-20T18:31:23+01:00
Wszyscy czekali na film.. Szczególnie ważnym tematem dla reżysera był Katyń . Nowe spojrzenie na klasykę Dnia 6 I 2005r. wraz z klasą obejrzeliśmy filmową adaptację epopei Adama Mickiewicza - "Pan Tadeusz". Film nakręcony został w 1998r. przez znakomitego reżysera - Andrzeja Wajdę, który nakręcił też takie filmy jak: "Panny z Wilka", "Ziemia Obiecana" czy "Popiół i diament". Scenariusz wspólnie napisali Andrzej Wajda i Piotr Wereśniak. Zdjęcia są dziełem Pawła Edelmana, a muzyką zajął się Wojciech Kilar....

2 5 2