Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T16:11:49+01:00
Moim zdaniem trudniej jest znieśc brak zrozumienia, oraz poparcia, samotności w tłumie; czego przykładem może byc sytuacja mitologicznej Antygony, która nie otrzymuje zgody na pogrzebanie swego brata (Polinejkesa)-zdrajcy i sama musi stawic czoła władcy-Kreonowi. Nie uzyskuje poparcia ze strony nieśmiałej siostry (Ismeny). Mimo tego, że w rzeczywistości nie jest samotna; Podczas gdy potrzebuje wsparcia bliskiej osoby, nie otrzymuje go i sama musi radzic sobie z własną psychiką i trudną sytuacją.
Na samotnośc pustelnika decyduje się wiele ludzi, chociaż często również człowiek podświadomie oddala się od swoich bliskich i zdaje sobie z tego sprawę zbyt późno, by móc to naprawic. Zawsze jednak pozostaje nadzieja, że jeszcze się wszystko ułoży; natomiast w przypadku samotności w tłumie człowiek ma świadomośc, że jest zdany wyłącznie na siebie.
Każda samotnośc jest bolesna, ponieważ człowiek jest istotą stadną; jednak każdy jej również czasem potrzebuje, aby zachowac swą prywatnośc

lub


TEZA: Samotność pustelnika czy w tłumie ludzi.
Moim zdaniem samotność można interpretować w różny sposób.
Gdy nawiązuje się do ,,Latarnika'' Henryka Sienkiewicza samotność jest czymś niezwykłym. Mężczyzna który samotnie podróżuje po świecie , gdy dostaje posadę latarnika jest szczęśliwy.Woli samotność.
Jednak niektórzy wolą aby być w towarzystwie. Boja się samotności .
Znowu w nawiązaniu z lekturą ,,Opowieść wigilijna"" bohater pomimo swej pesymistycznej postawy nie chce być w ten wieczór samotny.
Samotność dla ludzi starszych jest czymś strasznym. Ludzie opuszczeni pragną aby ktoś ich odwiedził zagadną...
Kończąc chcę podkreślić,iż samotność jest okropna czy będąc pustelnikiem czy w tłumie...
13 4 13