PODKREŚLAM TO MA BYĆ DŁUGIE WYPRACOWANIE WIELKOŚĆ KARTKI A4#$#$#$#$#$#$# 300 punktów do zgarnięcia #$#$#$#$#$#$#Mam do napisania wypracowanie (!!długie xD!!)

Odwołując się do treści utworu Quo Vadis
rozwiń myśl zawartą w cytacie: "I tak minął Nero, jak mija wicher, burza, pożar, wojna lub mór, a bazylika Piotra panuje dotąd z wyżyn watykańskich miastu i światu"
Prosiłbym tylko o pracę własnoręczne

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-21T19:46:04+01:00
"I tak minął Nero, jak mija wicher, burza, pożar, wojna lub mur, a bazylika Piotra panuje dotąd z wyżyn watykańskich miastu i światu"


Stwierdzenie "I tak minął Neron, jak mija wicher, burza, pożar, wojna lub mur, a bazylika Piotra panuje dotąd z wyżyn watykańskich miastu i światu" ukazuje Nam słabość oraz przemijanie. Postaram się udowodnić tą tezę w tej pracy.

Neron był okrutnym cesarzem który sprawował swoją władzę w Rzymie w latach 54-68r. Był poetą, który spalił Rzym , jednocześnie oskarżając o to chrześcijan co wywołało falę prześladowań. Według mnie był człowiekiem bezlitosnym, nie znającym skrupułów, dążącym do celu "po trupach" w dosłownym tego przysłowia znaczeniu. Natomiast cytat "I tak minął Nero, jak mija wicher, burza, pożar, wojna lub mur [...] ukazuje nam przemijanie życia ludzkiego , nie ważne kim jesteśmy ile mamy pieniędzy czy władzy... kiedyś i tak przeminiemy... odejdziemy z tego świata, ponieważ nie da się kupić drugiego życia. Każdy z Nas wie że wszystko przemija, tak samo myśleli chrześcijanie w utworze Quo Vadis czekając aż Neron skończy swoje okrutne rządy. O tym że Neron przeminął a uciskany chrześcijanizm przetrwał świadczy druga część cytatu [...]a bazylika Piotra panuje dotąd z wyżyn watykańskich miastu i światu" . W niej właśnie ukazana jest siła chrześcijaństwa które dzielnie znosiło prześladowania Rzymian, Nerona. Chrześcijaństwa które przetrwało wszystkie niedogodności i teraz (do dziś) panuje ono w Rzymie. W Rzymie w którym niegdyś panowali cesarze, imperatorzy a teraz panuje Kościół.

Myślę że autor przedstawiając właśnie tak aktualne sprawy (cytat) chciał pokazać wyższość i siłę religii jaka jest chrześcijaństwo oraz ukazać Nam swoją głęboką w wiarę w dobro, które zawsze zwycięża, i które zwyciężyło i teraz.

Wystarczy :)?
4 5 4