Witam ;) Mam prośbę o pomoc w pracy z przedsiębiorczości;)
Załóżmy, że po skończeniu liceum będziesz musiał dokonać wyboru czy:iść na studia, podjąć pracę, kontynuować naukę w szkole policealnej. Dokonaj analizy korzyści towarzyszących każdemu wyborowi. Podejmij decyzję i oceń koszt alternatywny tej decyzji.

1

Odpowiedzi

2009-10-01T12:38:10+02:00
Majac wybór : iść na studia, podjąć pracę czy nadal kontynuować naukę w szkole policealnej byłbym skłonny wybrać nawet dwie możliwośći. Jedną z nich, z której na pewno bym skorzystał to podjęcie pracy. Każdy człowiek chciałby się usamodzielnić i mieć pieniądze na własne potrzeby, w zależności od poziomu mojej nauki i świadectwa maturalnego mam wybór wybrania się albo na studia albo tylko do szkoły policealnej. Zakładając, że uczył bym się wyśmienicie mógłbym wybrać się na studia, ale zaoczne. To znaczy, że skoro bym już pracował co jest opcją standardową, nie miałbym czasu uczęszczać na studia dzienne, dlatego zrealizowałbym obydwa punkty, dokonując tylko jednego wyboru. Jeśli by wziąć pod uwagę fakt, że w szkole szło mi nie najlepiej mógłbym wybrać się do szkoły policealnej wieczorowej, np. takiej dla dorosłych. I tu również tydzień wyglądałby tak że od poniedziałku do piątku mógłbym realizować się w pracy a w weekendy dokształcać się w szkole.
Osobiście chciałbym się dostać na studia dzienne ale wówczas nie mógłbym się sam utrzymywać, co po pewnym czasie korzystania z czyjeś pomocy finansowej stałoby się krępujące i nieznośne, aczkolwiek mógłbym wtedy poświęcić się nauce i wykształcić się na jakiegoś "doktorka".
Wybranie samego pójści do pracy nie uważam za rozwijające, ponieważ po ukończeniu liceum nie mam żadnej specjalizacji, co nie przyniosło by mi korzysci w rozwijaniu się zawodowo.
Reasumując wybrał bym opcję uczenia się na studiach zaocznie i jednocześnie pójście do pracy dostosowanej do kiedynku moich studiów, uważam że to przyniesie mi korzyść w postaci doświadczenia, a ponad to korzyści finansowe.
1 5 1