Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-20T17:12:36+01:00
Pytanie kto był pierwszym cesarzem nigdy znaleźć ostatecznej odpowiedzi. Zgodnie z czysto technicznego punktu widzenia nie ma jasnych pierwszego cesarza, jak sam tytuł nie jest oficjalne stanowisko w konstytucji Roman systemu - raczej była to amalgamat odrębnych ról.

Juliusz Cezar był dyktatorem Perpetuus ( "całe życie dyktatora"), który został bardzo nieregularnym kształcie dyktatora, oficjalne stanowisko w republice rzymskiej. Zgodnie z prawem, rządów dyktatora nigdy przekraczać 6 miesięcy. Formy utworzone przez Cezar był więc całkowicie sprzeczne z podstawowymi zasadami Republiki Rzymskiej. Mimo to oficjalnie, jego władza opierała się na tym republikańskiego tytuł, jednak nieregularne można było, i dlatego jest on traktowany republikański urzędowych. Przynajmniej udawał, że jeden. Kilku senatorów, wśród nich wielu byłych wrogów, którzy byli "łaskawie" ułaskawiony przez niego rósł strach, że będzie się korony i próby ustanowienia monarchii. W związku z tym oni spisek w celu zabicia go i Idy na 15 marca 44 rpne, przez całe życie dyktator zginął pod ostrza jego zabójców, zanim mógł być koronowany.

Oktawian, jego bratanek Wielkiego, adoptowany syn i politycznym spadkobiercą, jest powszechnie uznawany za pierwszego cesarza. Nauczył się od błędu swojego poprzednika i nigdy nie twierdził, bardzo obawiali się dyktatorem tytuł, ukrywając swoje uprawnienia na mocy republikańskiej formy bardziej uważnie. Wszystko to miało na celu wspieranie złudzenie przywrócenia Republiki. Otrzymał kilka tytułów jak August - honorowe jedno, Princeps - translatedas pierwszy obywatel Republiki rzymskich jako pierwszy przywódca Roman Senatu. Ten ostatni był tytuł przyznawany dla tych, którzy służyli stanie dobrze Pompey orzekł, że tytuł.
Ponadto, Augusta (jak to jest nazwane później) otrzymał prawo do noszenia Civic Crown laurowych i dębowych. Jednakże należy zauważyć, że oficjalnie żaden z tych tematów Civic Crown przyznawana Augusta dodatkowych uprawnień lub organ, oficjalnie był po prostu bardzo tradycyjną Rzymianinem, trzymając konsula. Augusta stała się również Pontifex Maximus po śmierci Marek Emiliusz Lepidus w 13 pne. Otrzymał także kilka dodatkowych nadzwyczajnych uprawnień, twierdząc, bez zbyt wielu tytułów. W końcu tylko potrzebne władze, niekoniecznie wszystkich odpowiednich tytułów.
Życie i czasy Cezara i jego głoszenie jest dyktatorem został niedawno dramatised w przebojowym serialu HBO "Rzym.
3 2 3
2010-01-20T17:24:08+01:00
Pierwszym cesarzem Rzymu został Oktawian August, ponieważ z rąk senatorów otrzymał tytuł <Augusta>.
3 4 3