Odpowiedzi

2010-01-20T18:01:59+01:00
Święty Marek był synem Marii. Marek w swojej Ewangelii wspomina, że podczas pojmania Pana Jezusa znalazł się tam pewien młodzieniec, który szedł za Nim owinięty jedynie prześcieradłem. Kiedy go chcieli chwycić, zostawił prześcieradło i uciekł. Przypuszcza się, że owym młodzieńcem był właśnie św. Marek.

Marek był uczniem św. Piotra i św. Pawła. Przez pewien czas towarzyszył św. Pawłowi w jego pierwszej podróży apostolskiej. Był też prawdopodobnie krewnym św. Barnaby. Być może dlatego właśnie przyłączył się do św. Pawła, który przybył do Jerozolimy z Barnabą. Jednak w trakcie podróży apostolskiej św. Pawła Marek opuścił go i zawrócił z drogi. Wywołało to rozgoryczenie Pawła, dlatego nie chciał go zabrać w swoją drugą podróż. Wtedy i Barnaba opuścił św. Pawła i razem z Markiem udali się na Cypr. Potem Marek udał się do Rzymu, gdzie prawdopodobnie napisał swoją Ewangelię, wreszcie (według tradycji), po śmierci św. Piotra, udał się do Aleksandrii egipskiej i założył tam Kościół. Jak podaje legenda, pewnego dnia wrogo nastawieni do chrześcijan mieszkańcy Aleksandrii napadli na Marka przy ołtarzu, zacisnęli mu sznur na szyi i kazali wlec koniom, aż umarł. Miało to nastąpić około 67 roku.

10 3 10
2010-01-20T19:27:23+01:00
( Św. Marek był synem Marii, przyjaciółki św. Piotra. )

Św. Marek wraz ze św. Barnabą towarzyszył św. Pawłowi w jego podróży misyjnej (pierwszej), z której zawrócił w Berdze.

Św. Marek wyruszył w Barnabą na Cypr.
O św. Marku wiemy również, że między rokiem 60, a 70 spisał Ewangelię, wiemy również o jego pobycie w Rzymie ze św. Pawłem oraz św. Piotrem.


Według tradycji św. Marek został zamęczony ok. 68 roku.

To jego życie ^^
12 2 12
2010-01-20T19:33:04+01:00
Św. Marek ze św. BARNABĄ towarzyszył św. Pawłowi.
Zresztą św. Marek jest nieodłącznym towarzyszem św. Pawła i zawsze mu towarzyszył.
Na Cyprze był ze św. Barnabą.
Między 60 a 70 rokiem spisał swą Ewangelie.
Był synem Marii ( przyjaciółki św. Piotra ).

Tyle wiemy o jego życiu.
pzdr. ;]]
1 1 1