Odpowiedzi

2009-09-30T16:44:22+02:00
Dzień zapowiadał się cudownie. Za oknem padał śnieg, radosne dzieci jeździły na sankach i lepiły bałwana. Olga, szesnastoletnia dziewczyna, szykowała się właśie do nowej szkoły, ponieważ musiała przeprowadzićsię z rodzicami do innego miasta. Była podekscytowana, a zarazem zdenerwowana. Nie wiedziała, czyuczniowie tego liceum ją polubią,zwłaszcza, że przychodzi w połowie roku szkolnego. Dziewczyna w pośpiechu zjadła śnaiadanie i wyszła do szkoły.
Pierwszego dnia w szkole wszyscy byli dla niej bardzo mili.Zaprzyjaźniła się z trzema dziewczynami: Anią, Izą i Oksaną. Okazały się wyjątkowo miłe, ledwo co się poznały już zaproponowały jej wspólny wyad do kine. Polubili ją też nauczyciele. Olga była bardzo zdolną uczennicą. Wróciła do domu i opowiedziała o wszystkim rodzicom i swojej najlepszej przyjaciółce. Kolejne dni w szkole były równie miłe. Olga dobrze się czuła i miała dobre oceny. Miała dobrych przyjaciół co weekend gdzieś wychodzili i dobrze się bawili.
Pewnego dnia Olga zauważyła, że jej przyjaciółki dziwnie się zachowują. Ania coś marudziła i była bardzo blada, tak samo jak reszta. One jednak tłumaczyły, że coś im zaszkodziło. Dziewczyna się uspokoiła i zapomniała o tym zdarzeniu. Jakiś czas później w szkole była organizowana dyskoteka. Przyjaciółki spotkały się kilka minut przed nią, żeby się wyszykować. W pewnym momencie Oksana wyjęła z torebki jakieś prochy i powiedziała
-Po tym będziecie się lepiej bawić.
Ania wzięła bez wahania. Olga była zaskoczona i nie wiedziała co zrobić. Pojakimś czasie odezwała się Ania
-No bierz Olga, nic ci się nie stanie. Będziez się leiej bawiła.
Dziewczyna uległa namowom przyjaciółek i wzięła narkotyki. Na dyskotece czuła świetnie się czuła i dobrze bawiła. Po dyskotece była zmęczona, ale dobrze się czuła. Świat wydawał jej się taki kolorowy. Po cichu wróciła do domu. Położyła się do łóżkia i zasnęła. Następnego ranka spotkała się z przyjaciółkami przed szkołą. Znowu wzięły ,,prochy'' i umówiły się w szkole u Oksany w domu. Olga nadal czuła się świetnie. Rozumiała na lekcji i dobrze napisała test z matematyki. Zgodnie z umową dziewczyny spotkały się po lekcjach u Oksany.W pewnej chwili jedna z dziewczyn wyjęła z torby strzykawki. Olgatrochę się przestarszyła. Trzęsły się jej ręce i nie mogła wkłuć igły w żłę. Oksana chętnie jej pomogła. Olga przez kilka minut śmiała się głośno i była w świetnym humorze. Po chwili jednak zakręciło się jej w głowie, zemdlała i zsunęła się z krzesła. Oksana, Ania i iza nie wiedziały co robic. Wkońcu Ania sięgnęła po telefon i zadzwoniła po pogotowie. Karetka przyjechała w bardzo sszbkim tępie. Wzięli Olge do ambulansu. Olga w drodze do szpitala zmarła. Nie było szns, żeby j,ą uratować, przedawkowała. Była bardzo słąba. To był straszny szok dla wszystkich, a szczególnie dla rodziców. Przyjaciólki Olgi zostły odwiezione do specjalnego ośrodka. Oksana długo nie mogła pogodzić się z utratą przyjaciółki. Wzięła żyletkę i podcięła sobie żyły. Lekarze robili co w ich mocy, ale niestety Oksany nie udało się uratować. Dwie pozostałe dziewczyny Ania i Iza już od roku są w ośrodku i walczął z nałogiem. Przeklinajął dzień, w którymn po raz pierwszy wzięły narkotyki, ale mają nadzieje, że uda im się wyleczyć.
Ta opowieść może nas czegoś nauczyć. Powinniśmy wiedzieć, że takie zachowanie daleko nas nie zaprowadzi. Niestety takie zdarzenia mają miesce coraz częściej. ,,Miłe złego początki, lecz koniec żałosny''