1. Napisz krótkie opowiadanie (około 15 zdań), które zakończysz tak jak bajka ,,Zając i żaba''. Zeby było łatwiej podam zakończenie bajki, a jest ono następujące:
,,Każdy ma swoją żabę, co przed nim ucieka,
I swojego zające, którego się boi''.


2. Napisz własną bajkę, którą zakończysz morałem:

,,Miłe złego początki, lecz koniec żałosny''.

Należy wybrac albo podpunkt 1 albo podpunkt 2.
Nie pisac mi opowiadania i bajki razem tylko wybrac albo bajke albo opowiadanie.
Musi to byc napisane na poziomie 1 klasy gimnazjum.
Potrzebne mi to jest na dzisiaj najpóźniej do godziny 22.

NIEAKTUALNE.

3

Odpowiedzi

2010-01-22T16:23:55+01:00
Nie tak dawno temu żyła sobie zamożna kobieta z dwójką dorosłych już dzieci. Marysia, gdyż tak miała na imię jej córka, była bardzo posłuszna matce. Jednak Staś (syn zamożnej kobiety) nie znosił "rozkazów" matki.
Pewnego dnia kobieta zmarła zostawiając majątek. Staś wynajmując adwokata, za mocą sądu wziął cały spadek jaki pozostawiła matka, a Marysi nic nie ofiarował.
Bogaty Stach żył szastając pieniędzmi na prawo i lewo. Nie przejmował się siostrą. Marysia zamieszkała u kuzynki, która przyjęła ją do pracy. Aż w końcu przyszła kryska na Matyska. Dziewczyna dzięki kuzynce odzyskała część majątku jaki jej przysługiwał. Dopiero wtedy "kochany" brat przypomniał sobie o siostrze. Próbował z nią nawiązać bliższy kontakt, jednak ona nie dała się zwieść. Ale ulitowała się nad nim i znalazła mu pracę. Była ona ciężka i Stach nie był z niej zadowolony.
Natomiast Marysia znalazła męża i zamieszkała w pięknym domu. Miała cudowną rodzinę.
Ta bajka niesie za sobą morał:"Miłe złego początki, lecz koniec żałosny".

proszę o naj :)) pozdrawiam ;)
18 3 18
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-22T16:40:56+01:00
Pewnego dnia pewna dziewczyna szła przez las. Mieszkała w drewnianym domu, niedaleko. Poszła zbierać owoce, bo była bardzo biedna i nie wystarczało jej na jedzenie.
Wzięła więc koszyczek i weszła do lasu. Zobaczyła parę krzaczków z jeżynami, podeszła do nich. Zerwała kilka, gdy nagle przed nią stanęła kareta. Zdziwiona dziewczyna ujrzała bogato ubranego, przystojnego mężczyznę. Był to książę. Zapytał czy zostawi chatkę i swoją chorą matkę, z którą mieszkała, i wyjedzie z nim do pałacu, bo zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna, nie myśląc o swojej mamie, zgodziła się. Udali się do pałacu. Przez pierwsze 3 miesiące było im wspaniale. Do czasu, gdy dziewczyna zaszła w ciąże. To był szok, jej ukochany nie chciał mieć dzieci. Wysłał ją do szamana, by dał jej jakiś eliksir, jednak ona uciekła do księcia, żeby go przebłagać. Jednak cały jej wysiłek nie przynosił efektów. Książę zamknął ją w lochu i postanowił ją głodzić tak długo, aż pójdzie do szamana. Wtedy dziewczyna zrozumiała, że źle zrobiła. Podstępem wydostała się z pałacu i w starych łachmanach biegła przed siebie. Nie mieszkała daleko od chatki, więc po dwóch dniach wędrówki dotarła do domu. Jej matka była w strasznym stanie, lecz gdy zobaczyła córkę polepszyło jej się. Myślała, że nigdy nie zobaczy ukochanego dziecka.
Tak więc dziewczyna nie przemyślała sytuacji i dopiero potem poznała jej konsekwencje. Potwierdza to znany morał : " Miłe złego początki, a koniec żałosny "
17 3 17
  • bele
  • Rozwiązujący
2010-01-22T16:43:03+01:00
2
Dawno ,dawno temu w mieście DZIWAK
działo sie bardzo dużo dziwnych rzeczy .
Z daleka przywędrował pewien młodzieniec o imieniu Tadek . Miał dużo pieniędzy , a wręcz był bogaty .Zaraz wydał pieniądze na piękne szaty i różne świecidełka .Biedaków omijał z daleka , ponieważ zawsze chcieli pieniądze .Każdego wieczoru wchodził do baru i pił to co chciał .
Potem szedł do hotelu ,wktórym przebywał kilkanaście godzin .
Pewnego deszczowego poranka zbudził się i wyszedł kupić coś do szpany . Nie wierzył własnym oczom .Zabrakło mu pieniędzy.
Teraz zrozumiał ,że może kupić tylko dwa bochenki chleba. Musiał zacząć szukać pracy .Nie było żadnej . Więc musiał tak jak inni ludzie żebrać po ulicy .
Morał z tego taki , że
,,Miłe złego początki, lecz koniec żałosny''.
14 4 14