Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T18:54:06+01:00
Koniczynka czterolistna - koniczyna, która ma 4 listki, ma przynosic nam szczęście.
serce przebite strzałą - jest to czyjeś serce, zranione przez inną osobę, najczęściej w miłości
czarny kot - kot w kolorze czarnym, jeśli taki przebiegnie Ci drogę, według przesądu będziesz miec pecha
2 3 2
  • Użytkownik Zadane
2010-01-20T18:56:16+01:00
Czterolistna koniczyna – dość rzadko występująca mutacja pospolitej koniczyny, najczęściej koniczyny białej (Trifolium repens L.), posiadająca cztery listki zamiast zwykle występujących trzech. W cywilizacji zachodniej uważana jest za przynoszący szczęście przedmiot, często szukają jej dzieci, a jej znalezienie to według przesądu dobry znak.

Serce przebite strzała jest symbolem bólu powszechnie znanym i używanym w mowie potocznej, a dawniej i w sztuce. Przed wtargnięciem bólu- strzały- ducha chronić miały także specjalne zaklęcia i modlitwy oraz amulety, maskotki itp.

Jest także symbolem nieszczęśliwej miłości

Czarny kot (ang. The Black Cat) – jest to nowela Edgara Allana Poe. Po raz pierwszy została opublikowana 19 sierpnia 1843 roku na łamach The Saturday Evening Post. Jest to psychologiczne studium winy, często łączone analitycznie z innym utworem Poe pt. Serce oskarżycielem. W obu przypadkach, morderca skrupulatnie ukrywa swoją zbrodnie i myśli, że pozostanie bezkarny, lecz koniec końców załamuje się i ujawnia swoje przestępstwo, prześladowany przez dokuczliwe wspomnienia własnej winy.
3 3 3
2010-01-20T18:59:21+01:00
Koniczynka Czterolistna - . W cywilizacji zachodniej uważana jest za przynoszący szczęście przedmiot, często szukają jej dzieci, a jej znalezienie to według przesądu dobry znak.


serce przebite strzałą - serce bardzo zranione przez bliska komuś osobę.

czarny kot - zazwyczaj uważany za coś pechowego.

3 2 3