Ułóż krókie opowiadanie , z dużom ilością związków frazeologicznych.


Związki frazeologiczne mają być proste , nie jakieś skomplikowane.

Opowiadanie ma nie być długie , ale też nie 3 zdania (:.

Z sensem i żeby było łaadnie :D.

Proszę o szybką odpowiedz , z góry dziękuje ;]

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-20T19:31:38+01:00
Nie lubię sprzątać mojego pokoju. Moja mama mówi, że mój pokój to stajnia Augiasza. Dla Mnie bałagan w tym pokoju to Pięta Achillesa. Gdy sprzątnę to i tak jest to syzyfowa praca. Często wszystko wrzucam do szafy lub pod łóżko, ale mama to znajduje i mówi, że bawię się w konia trojańskiego. Gdy to znajdzie to patrzy na mnie wzrokiem bazyliszka. Mówi także, że jak prosi mnie o porządek, to zamieniam się w słup soli. Wtedy postanawia założyć mi drakońskie prawa. Potem znajduję nić Ariadny. Heroiczne działanie to coś co robię w pokoju.
8 3 8
2010-01-20T19:40:48+01:00
Jacek był zawsze w gorącej wodzie kąpany - najpierw robił, potem myślał.niestety zdawało się , że tez rzucał słowa na wiatr, więc po pewnym czasie wszyscy przestali wierzyc jego obietnicom.tego dnia chłopak zdecydowanie wstał lewąnogą i przez cały poranek miał muchy w nosie .szczególnie rozdrażnia go kocia muzyka dobiegająca z mieszkania obok.dla poprawienia nastroju postanowił wybrac się do parku . podejrzewał , że spotka tam Alę , która mu wpadła w oko. tak jak przypuszczał dziewczyna spacerowałą po parku z maleńkim Filipkiem, z którym Jacek miał jak na pieńku.jacek zdecydował ze w koncu musi chwycić byka za rogi i wyznał ali , ze chciałby sie z nia spotykac.ala słyszała jednak wczesniej , ze wszystko co mówi jacek jest palcem w wodzie napisane.uznała wiec, ze ja chłop[ak próbuje nabić w butelke.tymczasem wojowniczy filipek pokazac jackowi gdzie raki zimuja i zaczxą go szczypac.przxestraszony chłopakl ukłonił sioe ali i wzia nogi za pas.


bardzo proszszę o najj.;) troszke to piosałam;)
5 4 5
2010-01-20T19:41:11+01:00
Od kiedy zobaczyłam chłopaka , który jest nowy w naszej szkole ciągle chodze z głową w chmurach.Jest bardzo przystojny , muskularny , normalnie chłop jak dąb.Chodzi ze mną do klasy od czasu do czasu rzucam na niego okiem , dyskretnie , żeby koleżanki nie mogły odczytac co czai się w moim sercu.Następnego dnia w szkole dowiedziałam się ,że ktoś mi depcze po pietach ...wolałam dmuchać na zimne i przez pewien czas nie zwracać uwagi na przystojniaka.Tydzień pożniej dowiedziałm się , że ma dziewczyne..mam to w nosie.--> nie jest to mistrzostwo ale może uda ci się coś z tego wyskrobać ;]
1 1 1