Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-20T19:45:31+01:00
Papkin:

Jest synem Jana Papkina. Papkin nie ma ani grosza i gdyby nie łaska Cześniaka, przymierałby głodem. Cały jego majątek to angielska gitara i kolekcja motyli. Postać Papkina wyraźnie rozkłada się na dwie osoby: pierwszą- prawdziwą, drugą- taką jaką chciałby się zaprezentować otoczeniu. Papkin to prawdziwy łgarz, oszust, tchórz,lowelas,uzależniony od kaprysów Cześniaka. Papkin wymyślony przez siebie to rycerz odważny i szlachetny obrońca uciśnionych, światowy kawaler, podziwiany i kochany przez kobiety, swobodnie bujający po świecie. Ten kontrast między prawdą a fałszem, powoduje, że Papkin jest postacią komiczną. Nie jet on człowiekiem głupim, ma pewną ogładę towarzyską, zastanawia się nad sensem życia.

Podstolina:

Jest ona piękna. Nazwisko ma po 3 mężu- Czepiersińska Hanna. Wdowa po 3 mężach i krewna Klary, bawi w domu Cześniaka z nadzieją, że po raz 4 wyjdzie za mąż, tym razem za Raptusiewicza. Wciąż piękna i pełna wdzięku, choć już niemłoda. Egoistycznie nastawiona Hanna jest po prostu nielojalna wobec bliskich sobie osób. Uwodzi Wacława mimo, że wie, iż kocha on Klarę. Porzucenie Raptusiewicza tuż po zaręczynach i podpisanie umowy przedślubnej z Milczkiem jest prostą konsekwencją poprzednich wyczynów Podstoliny. Chciwa i bezmyślna w działaniu jest Podstolina. Jest osobą nieciekawą, głupią, lecz sprytną.


~Źródło : Książka Zemsta.
3 4 3
2010-01-20T20:00:01+01:00
PODSTOLINA
Piękna Hanna Czepiersińska (nazwisko jej trzciego męża), wdowa po trzech mężach i krewna Klary, bawi w domu Cześniaka z nadzieją, że po raz czwarty uda jej się wyjśc za mąż, tym razem za Raptusiewicza. Do zawarcia ponownego związku małżeńskiego zmusza ją strzch "by nie zostac całkiem w nądzy". Na razie czerpie dochody z folwarków należących do klary. ale to się wkrótce skończy- w momencie, kiedy panna Raptusiewiczówna osiagnie pełnoletnośc, majątek wróci do prawowitej właścicielki.
Wciaż piękna i pełna wdzięku, mimo że już niemłoda, Podstolina ma nadzieją dobrze wydac sie za mąż. Temu celowi podporzątkowuje wszystkie swoje zabiegi. Osoba męża jest sprawą druigorzędna: pierwszorzędną- jego majątek. Egoistycznie nastawiona Hanna jest po prostu nielojalna wobec bliskich sobie osób. Uwodzi Wacława (już w domu Cześnika), mimoż wie o jego miłości do klary: ba! pod dachem narzeczonego zdradza go z Rejentowiczem. Źle to świadczyo jej chartakterze . Porzucenie Raptusiewicza w chwilę po zaręczynach i podpisanie umowy ślubnej z Milczkiem jest prostą konsekwencją poprzednich wyczynków Podstoliny.Jeżeli do tego dodamy chciwośc pięknej Hanny i bezmyślnośc w działaniu otrzymamy portret osoby nie ciekawej, głupiej ,ale sprytnej.
1 5 1